Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ToFFiK

Używana licencja IPB

Polecane posty

Planuję kupić jakąś używaną licke IPB, ale ponieważ nie miałem nigdy z tym do czynienia mam pytane, na co trzeba przy kupnie uważać, na haczyki etc. Widziałem jeszcze że ludzie kupuję wygasłe licki, a IPB jest chyba dożywotni tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Sprawa z wygasłymi wygląda tak, że: licencja owszem jest dożywotnia bo używać skryptu możesz dożywotnio, ale licencje mają swoją ważność. W tym czasie producent daje Ci możliwość pobrania aktualizacji, poproszenia o pomoc w naprawie jakiegoś błędu oraz możesz pobierać darmowe dodatki z forum producenta. Dodatkowo w tym czasie możesz korzystać z narzędzia SMS (oznaczania użytkowników jako spamerów lub nawet ich banowania). Usługa ta komunikuje się z serwerem producenta.

 

Uważać musisz na to, żeby ktoś nie sprzedał Ci wygasającej lub wygasłej licencji w cenie zbliżonej do nówki, bo wtedy się nie będzie to zbytnio opłacać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak jest wygasła licka to nie pobierzesz samego skryptu ( plików) no i nie masz jak wpisać adresu swojej strony żeby była przypisana do licencji.

 

Spanner: o c chodzi z tym banowaniem?? Jak zbanuje ja kogoś na swoim forum, to ten Ip czy nazwa ( czy co??) zostanie zbanowane na invisionpower??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Myślę, że to nie jest rozmowa na ten temat, ale opiszę.

 

SMS jest narzędziem, które podczas rejestracji sprawdza użytkownika w bazie IPS'u. IPS po swojej stronie ma "bazę" użytkowników, których należy banować. np. jeśli na 20 forach jednocześnie rejestruje się użytkownik o tym samym mailu co jest dość podejrzane to taki user trafia do bazy IPS'u jako np. spamer. Teraz jeśli ten koleś będzie się rejestrował na Twoim forum i zostanie sprawdzony w bazie IPS'u to od kopa dostanie oznaczenie spamera, albo bana, zależy jakie masz ustawienia.

 

To jest tak po krótce, jak chcesz znać dokładniejszy opis to zapraszam do jakiegoś innego tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda z przedłużeniem, ile kosztuje i na jaki jest czas?

 

Czy jeśli by było coś takiego że mam pliki na domena1.pl a w panelu klienta jest domena2.pl to forum jest traktowane jaki nielegalne? (zakładając oczywiście że pliki są od IPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Ad 1. Przy licencji standard przedłużenie kosztuje 25$ i przedłuża Ci ważność o 6 miesięcy

Ad 2. nie ma takiej opcji. Jak podasz poprawny klucz licencji w ACP forum to automatycznie aktualizowany jest adres forum w bazie IPS. Jeśli ręcznie zmienisz w bazie IPS adres a na forum nie odświeżysz licencji to po zalogowaniu do ACP będziesz miał komunikat, że jest coś nie tak z licencją.

 

Sam fakt tego, że w IPS'ie podałeś domena1.pl jako swoja domena a forum jest pod adresem domena2.pl nic nie zmienia. Problem zacząłby się jeśli byś miał forum pod obiema domenami i byłyby to różne fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×