Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

directadmin z Lighttpd

Polecane posty

Gość thetox

Czy mając DA z Lighttpd trzeba virtualhosty dodawac ręcznie? bo slyszałem ze nie da sie z poziomu DA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku, bez problemu to sobie zintegrujesz z DirectAdminem i z każdym panelem obsługującym skrypty odpalające się przed daną czynnością.

Wystarczy napisać sobie odpowiednie skrypty, odpowiednio je nazwać i wszystko będzie zautomatyzowane.

http://www.directadmin.com/features.php?id=183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, idąc twoim tokiem myślenia, to i poprzez odpowiednie dorzucenie składników, to sobie ze szklanki gazowanej wody zrobisz szklankę coca-coli. Niby się da, niby to oczywiste... Ale...

Trzeba do tego umiejętności, trzeba wiedzy i trzeba czasu, aby to sobie zrobić.

 

Ale zarówno stockowo, jak i dostępnymi na złotej tacy publicznie dostępnymi skryptami takiej pełnej integracji raczej się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malu, idąc twoim tokiem myślenia, to i poprzez odpowiednie dorzucenie składników, to sobie ze szklanki gazowanej wody zrobisz szklankę coca-coli. Niby się da, niby to oczywiste... Ale...

Trzeba do tego umiejętności, trzeba wiedzy i trzeba czasu, aby to sobie zrobić.

 

Ale zarówno stockowo, jak i dostępnymi na złotej tacy publicznie dostępnymi skryptami takiej pełnej integracji raczej się nie zrobi.

 

Jasne, masz rację.

Nie zakładałem żadnych umiejętności użytkownika. Wysokich czy niskich.

Chciałem udzielić rzetelnej odpowiedzi czy da się to zrobić, da się. Ale czy to jest gra warta świeczki to już inna sprawa.

Raczej chciałem położyć nacisk na to, że directadmin ma te skrypty, dzięki którym można wykonywać różne interakcje podczas danych czynności i je odpowiednio automatyzować. Bo dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

A np

mozna jeszcze zawansowana konfiguracja?

 

directadmin normalnie z apache + Nginx jako Reverse proxy

i będzie w tedy wszystko ok z poziomu DA

 

Ale uslyszałem dziś odpowiedz

 

 

można na zasadzie reguły iptables + nginx, ale to wiele Panu serwera nie odciąży bo via nginx pójdzie tylko statyka

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A np

mozna jeszcze zawansowana konfiguracja?

 

directadmin normalnie z apache + Nginx jako Reverse proxy

i będzie w tedy wszystko ok z poziomu DA

 

Ale uslyszałem dziś odpowiedz

 

 

 

 

Apache + Nginx jako reverse proxy bardzo dobrze się spisuje i wbrew pozorom bardzo znacznie odciąża serwer.

Owszem pójdzie tylko statyka, jednak wszystko będzie bardzo szybko serwowane lokalnie od apache do nginx. Nginx będzie się zajmował przekazywaniem tego dalej. Samą komunikację przez to proxy można oczywiście buforować.

Zasadniczo jest to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×