Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elroy

nginx i włączenie register_globals dla vhosta

Polecane posty

Witajcie!

Przy okazji moich problemów związanych z wydajnością apache (w skrajnych przypadkach) które opisałem tutaj http://www.webhostingtalk.pl/topic/29574-loadimpact-no-i-lezy-moj-vps/

Natknąłem się na problem, którego nie umiem rozwiązać.

 

Podczas przesiadki z apache na nginx okazało się, że dla jednego skryptu muszę mieć register_globals on. Dotychczas było to realizowane w pliku .htaccess ale w przypadku nginxa nie znalazłem metody na włączenie go tylko dla danego vhosta. Nie chcę włączać globalnie w php.ini

Jest jakaś metoda na to ?

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz dodać funkcjonalności w tym skrypcie, która za symuluje register_globals czyli przerobi tablicę $_REQUEST na $zmienna=wartosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak sobie ;)

To działający sklep oscommerce i dość ciężką sprawą jest tam coś zmieniać...

Dlatego szukam rozwiązania po stronie serwera.

Edytowano przez elroy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dosc polpularny problem, ktory zalatwia sie poprzrez rozwiazenie jakie podalem. Poszukaj tez na stronie oscommerce w dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam rozwiązania po stronie serwera.

 

Nie myśl o nginxie jako innym apache'u. Nginxa zbytnio nie interesuje co tam po drugiej stronie słucha i do czego on przekazuje żądania. Nginx jest "tylko" serwerem http - samodzielnie serwuje pliki statyczne, odwołania do php przekazuje do "serwera" aplikacji. Jak musisz zmienić jakieś ustawienia php to nie w nginxie. Możesz to zrobić albo na poziomie aplikacji albo w php.ini. W jaki sposób uruchamiasz php? Przez php-fpma? Może da się na przykład uruchomić tę jedną aplikację z innym php.ini?

 

P.S. My uruchamiamy php w konfiguracji nginx na froncie jako serwer plików statycznych i proxy dla apache uruchomionego na prawach użytkownika jako serwera php (mod_php). Działa całkiem, całkiem a odpada problem z rewritami i .htaccessami. Może i u Ciebie się sprawdzi?

Edytowano przez megi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że można odpalić dwa procesy na różnych portach http://forum.sliceho...scussionID=3087

 

U mnie wygląda to tak, ale z uparcie czytany jest tylko php.ini a chciałbym php2.ini

 

#!/bin/sh
/usr/bin/spawn-fcgi -a 127.0.0.1 -p 9000 -C 6 -u www-data -g www-data -f /usr/bin/php5-cgi -c /etc/php5/cgi/php2.ini 

 

Co robię nie tak ?

Edytowano przez elroy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że można odpalić dwa procesy na różnych portach http://forum.sliceho...scussionID=3087

 

U mnie wygląda to tak, ale z uparcie czytany jest tylko php.ini a chciałbym php2.ini

 

#!/bin/sh
/usr/bin/spawn-fcgi -a 127.0.0.1 -p 9000 -C 6 -u www-data -g www-data -f /usr/bin/php5-cgi -c /etc/php5/cgi/php2.ini 

 

Co robię nie tak ?

 

Opcja -c /ścieżka/do/php.ini to opcja dla /usr/bin/php5-cgi, a w sposób jaki to uruchamiasz ta opcja przekazywana jest do spawn-fcgi.

Spawn-fcgi też ma opcję -c ale robi ona zupełnie co innego. Spróbuj:

 

-f "/usr/bin/php5-cgi -c /etc/php5/cgi/php2.ini"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-f "/usr/bin/php5-cgi -c /etc/php5/cgi/php2.ini"

 

Dzięki wielkie megi, teraz składnia jest poprawna i problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku php-fpm również da się dla jednego vhosta wczytać inny php.ini ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×