Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

Da radę?

Polecane posty

Gość thetox

Komputer i urządzenie wielofunkcyjne u mnie w pokoju system ubuntu, drugi komputer u brata ale juz bez urządzenia wielofunkcyjnego system windows vista.

Chciałbym aby brat mogł skanowac drukowac ze swojego komputera w pokoju po wydrukowane przychodizł by do mnie, i czy musi byc włacozny w tedy u mnie komputer też czy wystarczy tylko u niego?

Obydwa komputery są podłączone do internetu przez router d-link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Nie drukarka pod router nie jest podłaczona nawet chyba nie dało by rady bo nie ma takiego wejscia, samba będzie do tego potrzebna ? instalacja jakiegos oprogramowania dodatkowego? czy tylko starczy po grzebac w ustawieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

ja kiedys podlaczalem drukarke hp do routera d link, i nie dzialalo samo z siebie ;) nie chcialo mi sie grzebac w ustawieniach, ale moze by to bylo mozliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Spora gama routerów D-Link posiada aktyne USB, które mozesz wykorzystac do podłaczenia drukarki. Troche grzebania w ustawieniach ale działa, tylko trzeba wyłączyć w drukarce przechodzenie w stan uspienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

U mnie usb mozna uzywac tylko do:

"siec poprzez usb"

"modem 3g"

"wcn"

 

Ktore wybrac do drukarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Kurcze nie pamietam, ale wymagane było pobranie ze strony D-Linka dodtakowego oprogramowania.

Wszystko znalazłem w sieci i dizałało. Niestety obecnie mam cała sieć w 5GHZ i na innych routerach i mostach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W biurze mamy urządzenie wielofunkcyjne z kartą wlan. Jest to dużo prostsze i fajne ;)

 

Jedynym chyba wyjściem bez dokupowania sprzętu jest ustawienie udostępniania drukarek w sieci / grupie roboczej ;)

 

Samba też jest jakimś rozwiązaniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Routery z portem USB i "serwerem druku" nie zawsze chcą współpracować z drukarkami. Mają swoje widzimi się i tyle. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie oddzielny printserver. Ja miałem Zyxel czy jak mu tam było i sprawował się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W biurze mamy urządzenie wielofunkcyjne z wifi. Podłączasz pod sieć i drukujesz z każdego kompa w sieci (po uprzedniej instalacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biurze mamy urządzenie wielofunkcyjne z wifi. Podłączasz pod sieć i drukujesz z każdego kompa w sieci (po uprzedniej instalacji)

 

Łał no my też mamy, nawet dwa i po co to piszesz po raz drugi ? :-)

 

Print server, albo polecam print serwer + mały nas / serwerek ftp via jakieś pudełko z dyskiem np.

PLANET NAS-7102 Sieciowy Serwer Magazynujący, kosztuje parę zł, ale po zapodaniu dysku i drukarki bardzo cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łał no my też mamy, nawet dwa i po co to piszesz po raz drugi ? :-)

 

 

O lol... Nie wiedziałem że już to pisałem albo nie widziałem... Przepraszam i proszę o skasowanie postu powtórkowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Zrobiłem tak jak napisał damian, pogrzebałem troche w opcjach dodałem drukarke na drugim pc i jest działa, tylko szkoda ze musi byc mój komputer tez włączony.

A jak by była drukarka podłączona przez router lub to co podał Tomasz, to da rade bez właczania mojego komputera?

 

A zeby przeglądac dysk na drugim pc da sie zrobić? i przerzucac dane miedzy komputerami?

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Windzie: grupa domowa, udostępnianie folderów. Na Linuxie: Samba. To są naprawdę podstawy... A jeśli nie ogarniasz, to Wujek Duże G się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Ogarniam ogarniam nie zapytałem przeciez zeby podac co kliknać, gdzie wejśc tylko co uzyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×