Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Tanie i dobre płyty CD i DVD

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu większej ilości płyt z allegro (100 cd i 100 dvd). Nie chciałbym kupić byle co żeby później męczyć się z nagraniem, a zazwyczaj kupuje z marketów i różnie to bywało.

 

Jakie firmy według Was są godne uwagi i warto kupić ich plyty?? No i które mam omijać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

No-name nie kupuję, więc się nie zawiodłem na niczym na razie.

 

Polecam sony, verbatim, tdk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

TDK to moje ulubione, ew. Verbatim, ogólnie zawsze był pogląd, że "musi" robić to fabryka Taiyo Yuden, choć nie wiem jak teraz to wszystko wygląda...

Sony, Emtec itd. te marketowe sieki jakoś nie napawają mnie optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego te płyty.

Ja pod backup i zdjęcie stosuję płyty TDK, pod resztę Verbatim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony trochę poprawiło ostatnio jakość płyt, ale ja nadal najczęściej kupuję TDK. Na Verbatimach się kiedyś przejechałem przy serii "srebrnych" płytek, które po roku przechowywania w większości szlag trafił, jednak w większości przypadków nie ma na co narzekać. Emtec zawsze robił kichę, zmiana marki z BASF niczego tak naprawdę nie zmieniła, klepią tandetę jak dawniej. Benq też unikaj, bo zdarzają się trefne serie. O pozostałych nawet nie ma za bardzo czego pisać, taniocha niestety wychodzi w jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały OT:

A z firm, które wykonałyby serię czystych płyt CD-R (np. 100 sztuk) z moim nadrukiem, jest która godna polecenia?

Oczywiście nie mówię tutaj o gigantach typu TDK :P

Niektóre firmy zamawiają tak pod program partię płyt, a potem same wypalają w firmie nośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v przypomniały mi się Emtec płyty, z 5-6 lat temu zrobiłem sobie backup (zanim dysk zewnętrzny kupiłem), właśnie po tej zmianie z BASF. Płytka po roku jakoś straciła to srebro na powierzchni i były ostre problemy z odczytaniem jej... jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z firm, które wykonałyby serię czystych płyt CD-R (np. 100 sztuk) z moim nadrukiem, jest która godna polecenia?

Oczywiście nie mówię tutaj o gigantach typu TDK :P

TDK nie nadrukuje Ci płyt, zresztą jak każda inna firma produkująca płyty.

Płyty CD-R/DVD-R drukują zwykłe firmy (przy małych nakładach szukaj małych firm, taki takt, Digirec, vegart, itp. Ci nie nadrukują), robią to na płytach OEM czyli bez nadruku i tam można cokolwiek nadrukować ale same płyty OEM są dość kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×