Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Jaki dysk ?

Polecane posty

Gość Pokuć

Chcę kupić nowy dysk twardy. Mam problem który wybrać, są niewielkie różnice w parametrach ale spore różnice cenowe. Wybrałem kilka ale potrzebuje opinii kogoś kto się zna na tym.

 

http://www.gral.pl/Western+Digital+500GB+SATA-III+32MB_189.html

 

http://www.gral.pl/Western+Digital+500GB+32MB+SATAII_763.html

 

http://www.gral.pl/Western+Digital+500GB+32MB+SATAII_606.html

 

http://www.gral.pl/Western+Digital+500GB+32MB+SATAII_521.html

 

Może macie zupełnie inne propozycje ? Interesuje mnie w miarę dobry i niezbyt drogi dysk 500 GB. Może być innej firmy. Zastosowanie typowo domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Gigabyte P35-DS4 P35 LGA DDR PCI-E SATA2 GBLAN FW ATX 4719331815110SN0723002663

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Green bym odpuścił, bo to 5400.

EDIT: Ooo 7200tki zrobili Green, a to ciekawe...

 

Jeśli WD, to Raptor ; ) hehe

Ja dawno nie miałem przeglądu tematu, ale pamiętam, że Samsung F3 jest bombex.

 

Pilnuj, by był jeden talerz, NCQ, bufor 16MB/32MB przy wielkich itd. - a tak to wszystko podobne.

 

Ja zastanawiam się, czy nie kupić Momentusa XT, tego z 4GB SSD do cache'owania, podobno super Windoza chodzi i wszystko inne, 500GB kosztuje 470zł bodajże.

 

Myślę też, czy do Winda 12calowego nie wrzucić SSDka, ale ceny jeszcze chore, bo 64GB za ok. 500zł to ciut tupet, może Momentusa XT własnie do niego wrzucę, bo chcę z tego netbooka zrobić porządną maszynę, zastanawiam się, czy Photoshop pójdzie ; )

 

Ta SATA III nie jest kompatybilna w tył przypadkiem? Albo przynajmniej z II? Tak gdzieś mi mignęło kiedyś. W sensie w trybie dwójki idzie?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kupiłem Seagate 1 TB za 189 PLN. Był problem bo na dzień dobry widział tylko 32 MB ale potem już widział 953 GB. A płaciłem za 1 TB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A płaciłem za 1 TB :P

Dokładnie to zapłaciłeś za dysk o pojemności 1 000 000 000 000 bajtów (10^12).

A to, że twój system lubi liczyć dwójkowo a nie dziesiętnie i widzi terabajt jako 1 099 511 627 776 bajtów (2^40) to cóż poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakiś czas temu czytałem że ktoś wytoczył sprawę o oszustwo i ją wygrał. Chodziło o to że kupił dysk 500 GB i miał 463 GB. I producent beknął i musieli mu odszkodowanie zapłacić i zmienić praktyki... Ja w to bawić się nie będę, jako ciekawostkę to piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wyssane z palca brednie.

 

Giga = miliard

 

Więc 500GB = 500 Miliardów Bajtów.

 

Jakiś czas temu czytałem

Podaj źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na nowych dyskach masz napisaną pojemność co do bajta.

A to, że komputer liczy w swoich nieznormalizowanych prawnie jednostkach, a producent liczy prefiksy zgodnie z układem SI to cóż, wina ewidentnie SYSTEMU a nie producenta :P

 

A sprawa "oszukańczych bajtów" jest od samego początku pecetów.

Tylko, że kiedyś to było paredziesiąt megabajtów, dzisiaj jest to paredziesiąt gigabajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Tylko że tam żadnej sprawy nie było :P

 

I dość dziwne posunięcie firmy, chyba że "marketingowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czy była, czy nie tego nie wiem. Bynajmniej czytałem o tym co wood podał w linku, a czy coś było czy też nie to już inna bajka, być może było tak jak Adam pisze - posunięcie marketingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w ogóle, nad czym tu dyskutować..

Jeśli dysk do domu i liczysz na bardzo dobry stosunek cena/jakość ( a może nawet bardzo wysoka jakość i dobra cena ;-) ), a jednocześnie liczysz na cichą pracę, bierz Samsunga F3, trzeba przyznać, że ta seria im się udała.

 

Jeśli zaś wybierasz dysk do roli woła roboczego, dużej ilości operacji I/O, ciężkiej pracy 24/7, bierz WD Caviara RE4.

 

@up

Różnice polegają tylko i wyłącznie między systemem dwójkowym, w jakim podajemy wielkości w informatyce i dziesiętnym, czyli codziennym ( układ SI ), fakt, jest w tym zamierzenie marketingowe, ale przyzwyczaiłem się do tego już dawno.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×