Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Uszkodzona główna tabela plików

Polecane posty

Gość Pokuć

Mam mały problem z jedną partycją. Chcąc przenieść kilka plików, dostałem komunikat: Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna. Sprawdziłem z zarządzaniu dyskami i pokazuje mi że partycja jest zdrowa ale znikł system plików NTFS, znaczy przy innych się pokazuje a przy tej nie i partycja jest niedostępna. Jakby to była partycja systemowa to bym się nie zastanawiał tylko format i by było po problemie. Jednak na tej partycji trzymam wszystkie moje dane, zdjęcia, muzyka itd. Próbowałem fixboot i fixmbr ale nie zadziałało, te polecenia to chyba do ratowania systemu są. CHKDSK pokazuje komunikat że została uszkodzona główna tabela plików. Przerwano CHKDSK. I co mam w takiej sytuacji zrobić ? Jest jakaś szansa na przywrócenie systemu plików NTFS bez utraty danych i bez formatowania ? Można to rozwiązać domowym sposobem czy trzeba do firmy zajmującej się odzyskiem danych przejść ? Firma zainkasuje sporo zapewne, mam tam ponad 60 GB danych.

 

Przeszukując zasoby internetu dowiedziałem się że mam sprawdzić kable i zasilanie. To drugie to niech sobie sprawdzą w mózgu piszący takie bzdety. Dysk jest poprawnie podłączony, nic nie było przy nim robione, wczoraj było wszystko OK, inne partycje działają dobrze. Znalazłem też porady żeby użyć TestDisk czy jakoś, popatrzyłem na opisy i stwierdziłem że nic z tego nie kumam. Help ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Możesz naprawić wpis o strukturze TESTDISK

Bardzo prosty a skuteczy zestaw narzedzi.

 

Jesli jednak zawiodą wszytkie sposoby polecam DMDA.

Możesz bawić sie w pojedyncze pliki na wersji free lub kupić za grosze wersje pelna, która bardzo sprawnie odzyska dane z wiekszości padnietych dysków. Polecam, nie raz uratowałem dane. DMDA potrafi zrobic wszytko z dyskiem-partycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tym TESTDISK się bawiłem rano, czytałem instrukcję do niego ale nie mogę się połapać w tym wszystkim.

 

Zobaczę też to co Sponsi zapodał

 

Prócz tego spróbuję wejść na partycję przez linuxa Live CD, przenieść dane na inną partycję, potem format partycji i ponowna kopia na miejsce właściwe.

 

Odzyskiwanie za kasę w firmie odpada, minimum 300 zeta zainkasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

dmda kosztuje 14$ ;) i masz potężne, własne narzędzie do odzyskiwania danych.

Gwarantuje ci, że spora część "firm" zajmujących się programowym odzyskiwaniem danych korzysta z tej własnie aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Problem zdaje się być nieco większy. Ojciec sprawdził i mu co najmniej dwa pliki z innej partycji wyparowały. To co mam to chyba przegram na zapasowy dysk żeby kolejne pliki nie znikały. Wirus raczej odpada, mam przeskanowany komp ale cholera wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczelną zasadą odzyskiwacza danych jest to, że NIGDY na oryginalnej kopii się nie pracuje.

Jeśli się posiada bloker sprzętowy, to ewentualnie nim można zablokować zmiany, aby coś tam posprawdzać.

A jeśli nie, to pełne rawcopy. A jeśli ty na tym systemie normalnie pracujesz, to życzę ci bardzo mocno powodzenia w odzyskaniu tych danych... które to pewnie już kilka razy zostały przez coś innego poćwiartowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jedyne co teraz robie na kompie to GG, mail i internet. Nic nie ruszam żeby nie pogorszyć sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wobec tego co robić ? Program polecony przez Sponsiego może i jest dobry ale bez jakiś wskazówek i porad to sobie nie poradzę. Dodatkowo TESTDISK wykazał bad sectory na wszystkich partycjach. Rozumiem że szlag trafia cały dysk i trzeba dać to w profesjonalne ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego co robić ?

WYŁĄCZYĆ komputer [wtyczką], wymontować dysk i oddać komuś, kto się tym pobawi (jeśli dane są wybitnie cenne).

Jeśli nie, to podpiąć go do drugiego PC, wybootować jakimś systemem alternatywnym, wykonać kopię RAW na inny dysk i tam na tym innym dysku się bawić.

Ale obstawiam, że skoro niby "nic" nie robiłeś, no może poza mieleniem GG i internetu to szanse na odzyskanie czegokolwiek będą dosyć nikłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 wybacz, ale tam jest interfejs jak w XP, przecież to jest proste jak świński ogon, szukasz po nazwach modułów w tym Hiren's i git, tam po prostu chyba nawet z pulpitu się przegląda dysk i powinna być partycja albo uruchamiasz moduł zarządzania dyskiem, toż to podstawowa, informatyczna wiedza i wiedza j. angielskiego... no sorry, ale ciut przesada...

 

Tu masz wykaz modułów: http://www.hiren.info/pages/bootcd

Tu masz słownik: http://www.dict.pl/dict_iso

 

Od groma tam jest tych programików, ale nawet bez programu, tylko z pulpitu czy My computer czy coś powinno pokazać.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×