Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Emi

[wirtualny] pyt. o dostęp do ftp

Polecane posty

Witajcie,

 

Rozpoczynam właśnie swoją przygodę z hostingiem :) i natrafiłam na taki oto problem:

 

Chciałabym mieć możliwość utworzenia konta ftp z plikami dla klientów mojej firmy. Ja mam do tego konta wszechstronny dostęp, czyli mogę wrzucać i usuwać pliki. Do tego samego konta chcę ustanowić dodatkowy dostęp dla klientów, ale powinien to być dostęp "w jedną stronę" - tylko pobieranie plików. W firmie, którą właśnie testuję, takiej możliwości nie ma - tzn. utworzyłam dodatkowy dostęp, ale z takimi samymi uprawnieniami jak konto. Inaczej - jak twierdzi BOK - się nie da.

 

Pytanie brzmi, czy to jest bardzo wygórowane wymaganie? (nie mam doświadczenia w temacie). A może ktoś mógłby polecić firmę, w której da się takie coś zrobić? Czy raczej dać sobie spokój i rozwiązać sprawę np. robiąc dostęp do plików przez www.

 

Pozdrawiam

Emi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W netdc.pl bez problemu :) Nie tylko się da ale i pomożemy w konfiguracji jeżeli będzie to potrzebne. Zapraszam do zapoznania się z ofertą serwerów WWW/VPS zależnie od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

W netdc.pl bez problemu :) Nie tylko się da ale i pomożemy w konfiguracji jeżeli będzie to potrzebne. Zapraszam do zapoznania się z ofertą serwerów WWW/VPS zależnie od potrzeb.

 

Ewidentne zdzierstwo kasy z klienta bo inaczej się nie da? Innego sposobu na reklamę nie macie? Ciężko jest pomóc klientowi na Forum nieodpłatnie. Aj ludzie.

 

Szanowny Emi, skoro masz utworzone konto FTP to TY masz możliwość wgrywania plików na serwer i ich pobierania a użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę tylko pobierania chyba że udostępnisz im dodatkowe konta.

 

Chciałabym mieć możliwość utworzenia konta ftp z plikami dla klientów mojej firmy.

 

Masz już takie konto jak wspomniałeś.

 

Ja mam do tego konta wszechstronny dostęp, czyli mogę wrzucać i usuwać pliki.

 

Okej, czyli tak jak być powinno :)

 

Do tego samego konta chcę ustanowić dodatkowy dostęp dla klientów, ale powinien to być dostęp "w jedną stronę" - tylko pobieranie plików.

 

To JEST w stanadardzie, czyli wchodząc na twoja witryna.pl masz możliwość pobrania plików. Załóżmy wchodzisz na dowolną witrynę np: dobreprogramy.pl i tam możesz sobie pobrac dowolny program. Oznacza to, że dostęp dla Gości jest ustawiony na: "do odczyty" a dla Administarcji dobreprogramy.pl do zapisu ponieważ mogą umieszczać te programy w swoim serwisie.

 

W swojej Firmie możesz zrobić zwykłą witrynę lub po prostu dać adres swoim pracownikom lub klientom o takiej formie: ftp://twojadomena.pl i już jest dostęp do plików i katalogów, wystarczy je tylko wgrać na serwer FTP. :)

 

Pytanie brzmi, czy to jest bardzo wygórowane wymaganie? (nie mam doświadczenia w temacie). A może ktoś mógłby polecić firmę, w której da się takie coś zrobić? Czy raczej dać sobie spokój i rozwiązać sprawę np. robiąc dostęp do plików przez www.

 

To nie jest wygurowane, kwestia 60zł np: u mnie w Firmie za cały Rok i masz 1GB pojemności na dane, no i transfer bez ograniczeń. To zależy ile potrzebujesz tego miejsca. Przejrzyj katalog Firm na WHT ewentualnie poczytaj opinie na temat Firm Hostingowych i wybierz coś sobie. Jeśli się dogadasz z Firmą to możesz swobodnie wziąść mniej miejsca z nieograniczonym transferem (specjalny pakiet dla Ciebie). Dostęp po WWW może być dobry w przypadku Firmy z której właśnie korzystasz.

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci trochę sytuację.

 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą serwerów WWW/VPS zależnie od potrzeb.
Daj mu jeszcze dedyka w obudowie PC, socket na druty zaspawaj i podłącz dynamo pod zasilacz.

 

Jeżeli Emi będzie chciał to wybierze coś z katalogu, albo najzwyczajniej w świecie spróbuje rozwiązać problem. NetDC.pl kiepska Forma zachęcenia klienta i wduszania na siłę spamu. Nie obrażam Cię ale staraj się na przyszłość pomóć potencjalnemu Klientowi nawet pomimo tego, że nie będzie zainteresowany Twoimi usługami. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GrandBB, a Ty przeczytaj zanim sam coś napiszesz :) No i Emi to kobieta, co utwierdza mnie w przekonaniu, że nie przeczytałeś. No i w sumie wyraziła zgodę na oferty.

Jej chodzi o konta FTP z możliwością tylko ściągania danych.

 

Do autorki, może się nie dać. Sprawdź jeszcze konta anonimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko.pl - dokładnie tak. Oczywiście wiem, że mogę udostępniać pliki przez www, ale wolałabym przez ftp i nie chcę, żeby mi tam ktoś mieszał. Dzięki za pomysł, ale anonimowe odpada.

MZone - no właśnie, widziałam oferty platform ebiznesowych z taką opcją, ale za kwotę czterocyfrową/rok. A to już trochę za dużo - biorąc pod uwagę, że wstępnie wybrana przeze mnie opcja to 350/rok i odpowiada mi pod każdym innym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jej chodzi o konta FTP z możliwością tylko ściągania danych.

 

Serio?

 

To JEST w stanadardzie, czyli wchodząc na twoja witryna.pl masz możliwość pobrania plików.

Nie no teraz błyszczysz.

Czytane szybko dlatego napisałem ripostę w Formie M. Zresztą nie muszę Ci się tłumaczyć bo DROGIEJ EMI wyjaśniłem o co chodzi.

 

Zresztą nie ważne. Błyszcz dalej. :)

 

 

 

No i w sumie wyraziła zgodę na oferty.

 

Okej, Emi w taki razie przedstawiam ofertę Hostingu: http://grand-host.pl/hosting/dla-nie-wymagajacych.html jeżeli ma być to mało plików dla małej rzeszy klientów przypadku armii możesz skorzystać z tego: http://grand-host.pl/hosting/bez-ograniczen.html

 

Widać że bezinteresowna pomoc na tym Forum jest bezsensu i nikt się z tym nie liczy. Lepiej wcisnąć swój SPAM na zachętę klienta bo a nóż wybierze mnie i wpadnie do portfela trochę grosza.

 

No cóż śmieszne podejście, ale skoro mam się nie wyróżniać to też zarzuciłem spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ciężko jest pomóc klientowi na Forum nieodpłatnie. Aj ludzie.

A co to, organizacja charytatywna? Oferują pomoc odpłatną, jak Emi nie będzie chciała to nie skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

No tak Przepraszam, zapomniałem że dla niektórych ma znaczenie ilość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Niektore panele jak directadmin pozwalaja dac haslo do katalogu i np. http://strona.pl/katalog i sie otwiera okienko aby podac haslo. Potem sobie wybiera co sciagnac i paszli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×