Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przem188

VPS dla portalu miejskiego w polsce

Polecane posty

Ponieważ temat wirtualnych z większym obciążeniem procesora wykazał niemoc ofert ze względu na system obliczeń czasu procesora, będe musiął przenieść się na VPS-a, ponieważ 15 procent czasu w Prohoscie będzie jak podejrzewam nieco nadal za małe ( 10-12 punktów procesora dziennie, limit 310pt. mies). Szukam VPS-a z panelem admina, tańiej to DirectAdmin z tego co wiem, powierzchnia dysky max. 20Gb, na serwerze będą wisieć dwie domeny, jedna mało odwiedzana ( 1000 odwiedzin mies. ), druga to portal miasta, i tu obciązenie jest czynnikiem wykluczającym virtualne hosty - dziennie ok. 2000-8000 wizyt. Transfer mies. 40Gb powinien wystarczyć, Serwer dobrze byłoby, gdyby był w polsce - zależy mi na szybkosci pingu, Obie strony są w Joomla. I małe wymaganie - przeniesienie zawartości stron ze starego serwera przez firmę. Niektóre takie coś oferują, jeżeli np. zapłacę od razu za rok. Ja nie mam zbyt dużych mozliwości przeniesienia stron. ProHost nie ma opcji backupa całościowego, jedynie kompresje zawartości dysku i oddzielnie export baz SQL.

 

Koszt, jaki jestem ponieść to 800 PLN z Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się raczej nad optymalizacją tego portalu miejskiego, jeśli przy takiej ilości odwiedzin shared nie wystarcza. No chyba, że strona wiąże się z przetwarzaniem multimediów w czasie rzeczywistym...

Poważnie, 2-8k odwiedzin na dobę to nie jest aż tak dużo, żeby porządny dzielony hosting tego nie pociągnął. Joomla to słonica w składzie porcelany, wpieprzająca ogromne ilości zasobów bez wyraźnej potrzeby, ale żeby nie dawała rady przy takiej ilości odwiedzin, to może oznaczać tylko dwie rzeczy: wyjątkowo podłą optymalizacje skryptów i bazy danych lub coś nieprzewidzianego, co nie powinno się tam znajdować wcina zasoby. W obu przypadkach musisz pogrzebać głębiej, niż tylko w panelu admina Joomli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za 800zł brutto będzie bardzo ciężko... może deho.pl.

Ale w sumie fakt, zoptymalizuj to jakoś - która to Joomla jest?

 

d.v Joomla od 1.5 jest całkiem wporzo, ale też trzeba pamiętać, że prohost z tymi punktami też dość ostro pojechał... heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z optymalizacją zrobiłem co mogłem ( i potrafiłem), jest cachowanie wszystkiego co się da w przeglądarce, a co do skryptów - to moduły i komponenty, które już wcześniej używałem i nie wprowadzały takiego obciążenia. Zresztą w logach serwera jest mozliwośc przeglądania najcześciej uruchamianych procesów, jak widze, każde wejście na stronę jedną czy drugą generuje takie obciążenie. I to te dwa procesy plus jeszcze jeden od chatu w portalu widnieje w spisie procesów obciążających serwer. A skoro genruje to i portal, który najbardziej obciąża , bo duża liczba wejśc, jak i ten nie uczęszczany (a także to duży portal z mnóstwem dodatków typu forum, skomplikowany szablon strony, livedesk, itp), to wynikia, że normy obciązenia przyjęte przez Prohosta są zbyt rygorystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Tutaj potrzebny jest hosting wydajny z odpowiednim transferem. Zapraszam http://v220.pl/

Nie będę mydlił oczu:) U na już takie Joomle z portalem miejskim stoją, wysłałem link do Ciebie na PW. Duży ruch tez mają więc dobrze jakbyś sprawdził sobie też w okresie testowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

Za 800zł brutto będzie bardzo ciężko... może deho.pl.

Ale w sumie fakt, zoptymalizuj to jakoś - która to Joomla jest?

 

d.v Joomla od 1.5 jest całkiem wporzo, ale też trzeba pamiętać, że prohost z tymi punktami też dość ostro pojechał... heh

 

Ciężko? Przy obecnych cenach vpsów znajdziesz bez problemu za tą cenę nawet z panelem DA

 

Wpisz w google vps i zerkinj pierwsze kilka linków coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dobrą jakość zapłacę i więcej - 1000PLN rocznie, i w sumie jak przepingowałem do kllku zagranicznych hostów - może byc i zarganicą, najlepiej jak już to Niemcy.

 

Moj portal - www.glucholazyonline.com.pl , Joomla 1.5.

druga strona - www.cadstar.pl - także Joomla 1.5

 

Strony nie należą do lekkich, ta pierwsza integruje się z Facebokiem i innymi usługami zewnętrznymi.

Edytowano przez przem188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pink jeśli masz na myśli roota z DA i adminem na doczepkę w śląskiej serwerowni, to pewnie. Takie deho w Hetznerze to mega minimum. Ciężko, ciężko, bo to wszystko są mocno ekonomiczne rozwiązania - może ty uważasz to za spoko standard, ja niekoniecznie. Coś pierdyknie i będzie płacz, że traci gościu miliony, ja polecam według swoich wierzeń, nie według trendów, by jak najtaniej. Wpisanie w google i sprawdzanie linków to jedna z najgłupszych czynności do zrobienia w tym momencie. Ale OK, w sumie rozumiem - nie każdy może mieć takie podejście, jak ja.

 

przem188 no od 1000zł to takie minimum, aby to miało ręce i nogi, ale mówię - zależy w którym momencie zdecydujesz się na kompromis (że np. serwery w Niemczech, nie w Polsce, nie DELLe markowe tylko PeCety w Hetznerze itd.).

Markowo i dobre, to masz w provps.pl...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

pink jeśli masz na myśli roota z DA i adminem na doczepkę w śląskiej serwerowni, to pewnie. Takie deho w Hetznerze to mega minimum.

 

Nie mam na mysli nic w hetznerze bo co dla Ciebie minimum dla mnie nie.

Czekanie na rekację godzinami jak cos walnie sprzętowo jest średnio przyjemne.

 

Dlatego nikomu nie polecam takich zabaw na serwerach dzierzawionych w dodatku tych najbardziej budzetowych.

 

Markowo i dobre, to masz w provps.pl...

 

I jak pokazał jeden wątek przeładowane i wolne

 

Google może dla Ciebie głupie, dla mnie głupie jest słuchanie sie kilku osób mniej czy bardziej związanych z róznymi firmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pink, cieszę się, że się zgadzamy... przynajmniej częściowo.

tamten wątek nic nie pokazał - widziałeś i czytałeś, jeśli wiesz o co w tym wszystkim chodzi (jakość/cena/wymagania/itd.) to wiesz również, że to nie była żadna wina provps.

 

Tak, współpracuję z IQ, ale nie jestem maniakalnie spolaryzowany. Korzystam z usług i współpracuję również z innymi firmami. Nie mam problemu z polecaniem, albo oczernianiem, gdy trzeba (patrz ostatnie jaja z Masternet.pl). Mierzi mnie natomiast niwelowanie wagi profesjonalizmu w zastosowaniach, a potem mamy zdziczały, zepsuty rynek prowadzący do tego, że za grosze wymaga się nie wiadomo czego... i tutaj paradoks - oczernia się firmy reprezentujące wysoką jakość, bo "jak to tak można, tak drogo." Myślę, że siedzimy w zbyt różnych miejscach, parafrazując powiedzenie, więc zostawmy na boku to, "co ja uważam" i pozwólmy autorowi wybrać odpowiednie rozwiązania.

 

Co do Google, to gdyby nie fora i ludzie, którzy doradzają, to już w ogóle 99 procent ludzi by korzystało z hostingu home/nazwy, a domeny by brało w AZ. Totalnie nietrafione wybory.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×