Skocz do zawartości
Stalos

Nietypowy problem z hostingiem cal.pl - 403

Polecane posty

Witam,

 

mam nietypowy problem z hostingiem cal.pl. Podczas klikania po linkach na moim serwisie komunia.eu losowo pojawia mi się błąd 403. Aby zobrazować problem proszę wykonac następujący test:

 

1. wejść np na adres http://komunia.eu/kolorowe-k4-0-3-default.html (za pierwszym razem zapewne pojawi się strona sklepu)

2. odświeżyć kilka (kilkanaście) razy

3. za którymś razem zamiast normalnej strony pojawi się strona 403.

4. po odczekaniu chwili i ponownym odświeżeniu strony najprawdopodobniej znów pojawi się normalna strona sklepu

 

na powyższą sytuację nie ma wpływu .htaccess. Usunąłem go całkowicie z serwisu a mimo wszystko problem pozostał (na innych linkach - tzn "nieładnych").

 

Dodam jeszcze, że sprawdziłem prawa do plików... wszystkie wydają się być w porządku.

 

Pisałem do dzialu pomocy cal.pl i oto jakie dostałem odpowiedzi :

 

"W tej sytuacji prosze skontaktowac sie z dostawca aplikacji. Najprawdopodobniej rprzyczyna sa bledne linki do stron/podtsron ."

nie poddawałem się i pisałem dalej, po czym otrzymałem :

"Poddalismy dzialanie strony testowi programowemu. Strona wyswiela sie wpelni poprawnie."

Jednym słowem ... ręce opadają... Może wy mi powiecie - czy błąd może leżeć po mojej stronie czy raczej hostingu cal.pl ?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - bawiłem się opcjami i zapomniałem wyłączyć. A spróbuj wejść : komunia.eu -> wianki komunijne -> białe (szybko klikając linki) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Sprawdziłem na 4 przeglądarkach. Żadnych błędów. Nawet na chrome test F5 nie wywala błedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nietypowy problem z hostingiem cal.pl. Podczas klikania po linkach na moim serwisie komunia.eu losowo pojawia mi się błąd 403. Aby zobrazować problem proszę wykonac następujący test:

 

Być może jest to jakotakie zabezpieczenie antyfloodowe - np mod_evasive. Ale faktycznie 403 można wyhaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam po 5 odświeżeniach błąd 403 za każdym razem.

Forbidden

You don't have permission to access /wianki_komunijne-k2-0-3-default.html on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to jakotakie zabezpieczenie antyfloodowe - np mod_evasive. Ale faktycznie 403 można wyhaczyć :)

 

Napisałem do obsługi cal.pl aby sprawdzili czy nie jest włączony mod_evasive - może tym razem mnie nie oleją... Dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do obsługi cal.pl aby sprawdzili czy nie jest włączony mod_evasive - może tym razem mnie nie oleją... Dzięki za radę :)

 

Wyłączyli mod_evasive i jest dużo lepiej ! Jeszcze raz dzięki za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×