Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Max25

[wirtualny] Serwer ok. 5GB w cenie +/- 100zł + VAT

Polecane posty

Witam,

 

Z tego co czytam na forum, to moja prośba nie będzie się wyróżniać.

 

Szukam dobrego, stabilnego serwera o pojemności ok 5GB, który utrzymałby stronę studencką, czyli cms'a joomli, forum phpbb, jakiegoś czata'a-do szybkiej korespondencji między użytkownikami. Oczekiwałbym też obsługi min. 2 domen (wydzielenia oddzielnych katalogów na każdą z domen), dobrej poczty , oraz min. 2-5 baz MySQL.

 

Czytałem opinie serwerów, ale nie wiem co wybrać. Chciałbym, aby firma była profesjonalna, gdyż jedna ze stron+domena będzie użytkowana przez wiele lat (chęć założenia sobie bardzo dobrej poczty e-mail). Znajomy, polecał mi hosting firmy http://www.netstrefa.pl/ . Mają tam godną ofertę dla mnie, w postaci serwera Micro, ale niestety nie posiada on baz MySQL.

Proszę o polecenie mi czegoś dobrego, bezawaryjnego, oraz profesjonalnego. Jak pisałem ma to być strona na lata (przewiduję długą współprace z firmą hostingową).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Glowanet.pl - Polecam używam bardzo długo i jestem zadowolony B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na glowanet.pl jest 6GB za 341zł/rok, wiec niestety za drogo. W tych pieniądzach to wybrałbym już większy serwer na netstrefa.pl

albo już na nazwa.pl- choć 25GB to za dużo.

 

Dziękuje za zainteresowanie się tematem. Macie jakieś inne propozycje? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Nad Unixstorm nie ma co dyskutować, jakość powala na kolana (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) B) Unixstorm można spokojnie polecić.

Pod uwagę wziąłbym także Hitme, mają pakiet 79zł/rok, jednak o pojemności 4GB - jeśli potrzebujesz więcej to nie powinno być problemu, aby zwiększyć tą pojemność, po prostu napisz do bok-u lub zadzwoń.

 

W Hitme mam hosting www (pakiet biznes) i sprawuje się całkiem dobrze.

Obie firmy można polecić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak teraz czytałem opinie o http://www.unixstorm.org/. Wygląda wszystko ok, ale muszę doczytać opinie. Warto? Jak sprawują się serwery w 2011 roku?

 

Weź Pakiet Biznes-1 dla Ciebie coś indealnego 5 GB miejsca tak jak chciałeś i 98 zł za rok czyli mieści się w 100 zł Twojego budżetu. Co do serwerów to rewelacja. Mają małe problemy z serwerem x2, ale dostałem info, że zakupili nową maszynę i transferują konta klientów na nową maszynę także czekam na to z niecierpliwością i szczerze polecam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod uwagę wziąłbym także Hitme, mają pakiet 79zł/rok, jednak o pojemności 4GB - jeśli potrzebujesz więcej to nie powinno być problemu, aby zwiększyć tą pojemność, po prostu napisz do bok-u lub zadzwoń.

 

W Hitme mam hosting www (pakiet biznes) i sprawuje się całkiem dobrze.

Obie firmy można polecić.

 

Przeczytałem opinie na temat unixstrom.org a hitme.pl. US ma bardzo dobre opinie, które zepsuć chcieli dwóch wg. mnie niedojrzałych graczy gry CS, ale ogólnie większość klientów jest super zadowolona. Admin często wypowiadał się na forum, czuć profesjonalizm. Natomiast o hostingu hitme przeczytałem dużo negatywnych opinii. Dlatego od marca mam zamiar rozpocząć współpracę z firma unixstrom, wykupując u nich serwer + kilka domen.

 

Mam jeszcze kilka pytań.

Polecana w moim wątku firma Głowanet posiada serwer 6GB za 341zł rocznie, zaś Firma UNIXSTROM ma w ofercie 5GB serwer za prawie 100zł z VAT. Dlaczego jest tak duża różnica w cenie? Firma unixstorm ma dobre opinie klientów. Ja ogólnie wychodzę z założenia "Co tanie to drogie". Tak więc ceny w unixstorm wzrosną? Czy poprostu Glowanet tak bardzo- aż za bardzo się ceni?

 

i drugie pytanie

 

Ostatnio czytam o tych hostingach, że już mnie głowa boli. Ale na stronie UNIXSTORM w dziale domeny jest cennik z cenami z VAT. I tu pytanie B) Czy przedłużając domene .eu po roku płacę 33.21zł tak? Dobrze rozumiem? bo w różnych firmach przedłużenie domeny .eu kosztuje ok 70 stąd też moje zapytanie. Czy to 33.21zł za przedłużenie domeny to ostateczna cena? czy dochodzą do tego jakieś koszta?

 

Dziękuje dalej za pomoc i Pozdrawiam :)

Edytowano przez Max25 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze kilka pytań.

Polecana w moim wątku firma Głowanet posiada serwer 6GB za 341zł rocznie, zaś Firma UNIXSTROM ma w ofercie 5GB serwer za prawie 100zł z VAT. Dlaczego jest tak duża różnica w cenie? Firma unixstorm ma dobre opinie klientów. Ja ogólnie wychodzę z założenia "Co tanie to drogie". Tak więc ceny w unixstorm wzrosną? Czy poprostu Glowanet tak bardzo- aż za bardzo się ceni?

 

 

Na wstępie powinieneś porównać parametry kont.

 

Automatyczna aktywacja oraz okres testowy: Głowanet - Tak, Unixstorm - Nie

Bazy PostgreSQL: Głowanet - b/o, Unixstorn - 1

Powierzchnia: Głowanet - 6GB, Unicstorm - 5GB

Transfer danych w miesiącu: Głowanet 100GB, Unixstorm 30GB

 

Za coś płacisz B). Myślę że warto napisać do Adama i zapytać o okrojoną wersję i zobaczyć jak to w cenie wyjdzie :).

Trzymaj się.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ceny wynikają z różnorodnych czynników, dlatego ciężko dokładnie wyjaśnić tą różnicę. Poza tym istnieje dość spora różnica w parametrach podanych przez Ciebie pakietów, która na pewno ma tu znaczenie, i to nie małe. Z tego co mi wiadomo, to chyba raczej żadnej podwyżki w US nie będzie. Jako klient obydwu firm mogę z czystym sumieniem polecić.

2. To jest całkowity koszt odnowienia, nie ma już żadnych innych opłat.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecana w moim wątku firma Głowanet posiada serwer 6GB za 341zł rocznie, zaś Firma UNIXSTROM ma w ofercie 5GB serwer za prawie 100zł z VAT. Dlaczego jest tak duża różnica w cenie? Firma unixstorm ma dobre opinie klientów. Ja ogólnie wychodzę z założenia "Co tanie to drogie". Tak więc ceny w unixstorm wzrosną? Czy poprostu Glowanet tak bardzo- aż za bardzo się ceni?

 

Glowa ma 100 gb transferu, a unix 30.

 

Ostatnio czytam o tych hostingach, że już mnie głowa boli. Ale na stronie UNIXSTORM w dziale domeny jest cennik z cenami z VAT. I tu pytanie tongue.gif Czy przedłużając domene .eu po roku płacę 33.21zł tak? Dobrze rozumiem? bo w różnych firmach przedłużenie domeny .eu kosztuje ok 70 stąd też moje zapytanie. Czy to 33.21zł za przedłużenie domeny to ostateczna cena? czy dochodzą do tego jakieś koszta?

 

Każda firma inaczej się ceni - a unixstormie zapłacisz za przedłużenie 32.21 i to jest jedyna cena - no chyba że zapomnisz jej przedłużyć i wygaśnie to wtedy płacisz więcej.

Jest pare firm które mają taniej ale najwygodniej jest trzymać wszystko u jednego dostawcy - tym bardziej że US jest stabilna i pewna firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×