Skocz do zawartości
hoole

Problem z podpięciem domeny.

Polecane posty

Witam, posiadam zarządzanego VPSa i mam drobny problem.

Otóż po dodaniu domeny w DirectAdmin, próbuję następnie zmienić u rejestratora DNS, wyskakuje błąd.

 

Obecna domena, jest podpięta na serwerze wirtualnym, nowy VPS ma jednak nazwy serwerów dns takie jak domena.

 

ns1.mojadomena.com, ns2.mojadomena.com

 

W sumie nic dziwnego że nie chce się podpiąć. Słyszałem że trzeba ustawić wcześniej rekordy GLUE dla ns1 oraz ns2.

 

Nie bardzo wiem jak to zrobić, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy zwracano tutaj uwagę na jedną rzecz: jeśli chcesz, żeby ktoś Ci pomógł w rozwiązaniu problemu z domeną, to przynajmniej podaj jaka to domena.

 

A skoro domena ma być podpięta pod własne NSy, to najpierw może je zmontuj (u rejestratora)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny nie podałem, bo już wiele razy spotkałem się ze stwierdzeniem że spamuję.

Domena hityfilmowe.com

U rejestratora z tego co widzę mam tylko możliwość ustawienia nowych DNSów, podając ns1.hityfilmowe.com oraz ns2.hityfilmowe.com wyskakuje komunikat o:

Nie udało się zmienić serwerów nazw. Upewnij się, że domena jest poprawnie skonfigurowana na podanych serwerach nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz u rejestratora stworzyć hosty ns1.hityfilmowe.com i ns2.hityfilmowe.com, przypisując im odpowiednie adresy IP Twoich serwerów DNS (zakładam, że masz prawidłowo skonfigurowane DNSy na dwóch IP-kach na serwerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS są dobrze skonfigurowane, zajął się tym support. Wspomnieli tylko e emailu że w pierwszej kolejności muszę utworzyć jakieś rekordy GLUE

 

Domena jest zarejestrowana w UT.pl, nie widzę tam innego panelu poza tym w którym mogę podać tylko nowy adres dns.

jest jeszcze możliwość przekierowania na 1 adres IP, ale to nie o to chyba chodzi.

 

Obecna konfiguracja wygląda tak:

http://img690.images...0/8569/1ggb.png

 

Przepraszam że post pod postem.

 

Właściwie wiem w czym problem, powiedzcie mi jak mam ustawić IP dla serwera ns1 i ns2 u rejestratora, gdy on udostępnia jedynie panel w którym mogę podać tylko adres dns?

Jak się dowiedziałem, potrzebne jest "połączenie" aby rejestrator wiedział żeby kierować domenę na IP.

Rekordy GLUE A zostały ustawione w DirectAdmin, pozostał jeszcze rejestrator u którego również danemu serwerowi DNS powinno się w takim wypadku przypisać IP.

 

W jaki sposób to zrobić? Rejestratorem jest UT.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisać zapytanie do supportu rejestratora.

Jeśli się nie da to cóż, pozostaje go zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W UT.pl tylko po kontakcie z ich supportem można utworzyć te rekordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×