Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość KaSzaQ

MAŁY Serwer www, domena, ssh, coś do odpalania javy

Polecane posty

Gość KaSzaQ

Witam,

Poszukuję jakiegoś hostingu który w pierwszym rzędzie mógłby mi zapewnić domene + miejsce na dysku [ dostęp np. przez ftp ].

Na tym na czym najbardziej mi zależy to brak jakichkolwiek kruczków prawnych. Chciałbym tani serwer, do około 20 zł za miesiąc, do tego jedną domenę. Nie zależy mi na żadnych promocjach, chciałbym aby opłata była stała - w sensie co miesiąc sobie płacę przelewem i tyle.

Mogę się związać z firmą na rok, ale wolałbym czas nieokreślony - np. po 3 miesiącach mi się znudzi, mój pomysł nie wypali - zamykam interes.

 

W kolejnym kroku chciałbym mieć możliwość odpalania serwera zakodowanego w javie, wraz z jsp. Nie jest mi to jednak na daną chwilę potrzebne.

Dostęp przez ssh, wraz z możliwością odpalania własnych skryptów, serwerów byłby najlepszy :) - ale to raczej jest jakaś nad kasa zapewne?

 

Trochę się nie orientuje jeśli chodzi o dwa kolejne punkty, ale najbardziej zależy mi na pierwszym - jest dużo ofert, a czytanie każdego regulaminu z osobna jest wykańczające.

 

Tak więc może mógłby ktoś coś fajnego zaoferować/polecić?

 

PS. W rejestrowanej domenie nie chciałbym aby pokazywały się moje dane osobowe - da się tego jakoś uniknąć?

 

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi,

ksq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSzaQ

Przepraszam że podbijam wątek, ale tak coraz więcej czytam na forum i może dla mnie bardziej by był odpowiedni jakiś VPS? Może ktoś doradzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS to dobra rzecz, ale musisz mieć wiedzę lub pieniądze.

 

Sam koszt utrzymania nie jest duży, serwer już dostaniesz za 20-30 złotych. Do tego panel administracyjny, niektóre firmy mają bezpłatny Kloxo, ja jednak wolałbym dodać i zakupić jakiś Directadmin lub chociażby bezpłatny ISPConfig. Wszystko trzeba oczywiście zainstalować i skonfigurować, co oczywiście nie jest trudne, wystarczy trochę zapału i kawałeczek internetu.

 

Jak już masz wszystko zainstalowane i działa to najtrudniejsza rzecz jest zlokalizaowanie usterki, czasami niestety się zdarzają. Wtedy albo szukasz na forum pomocy co jest bezpłatne ale czasochłonne, lub zatrudniasz kogoś do pomocy, ale taka pomoc może kosztować Ciebie nawet 60 złotych za 1h pracy.

 

Jest jeszcze opcja VPS zarządzanych, tam masz profesjonalną pomoc administratora, który wszystko przygotuje i w razie awarii pomoże. Jednak aby skorzystać z takiej oferty musisz mieć conajmnie 110-150 złotych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×