Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emde99

pureftpd a openvz

Polecane posty

Witajcie, mój pierwszy post na forum, a od razu z pytaniem, mam nadzieję iż nie powtórzonym, ale nic na ten temat nie udało mi się znaleźć.

 

Po x latach posiadania małego serwera u siebie w domu trzeba było zmienić przyzwyczajenia i z uwagi na łącze coś wykupić - padło na serwer wirtualny (openVZ) w bizneshost.

 

Zgodnie ze źródłami muszę zrobić takie oto coś:

 

Stop the machine (101 in this case) and execute this if you are in a OpenVZ environment
VPSID=101
for CAP in CHOWN DAC_READ_SEARCH SETGID SETUID NET_BIND_SERVICE  NET_ADMIN SYS_CHROOT SYS_NICE CHOWN DAC_READ_SEARCH SETGID SETUID  NET_BIND_SERVICE NET_ADMIN SYS_CHROOT SYS_NICE
do
 vzctl set $VPSID --capability ${CAP}[img=http://www.howtoforge.com/forums/images/smilies/redface.gif]n --save
done

Then restart the VE         

 

tylko teraz pytanie - gdzie, bo na pewno nie u mnie na maszynie wirtualnej, tylko albo w panelu (gdzie?) albo muszę prosić administratora.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operacje dodania dla kontenera dodatkowych capability musi wykonać dostawca po stronie serwera matki.

Z wewnątrz VPSa tego nie zrobisz, bo nie masz takich uprawnień.

Jeśli BZ nie włączy Ci dodatkowych uprawnień dla kontenera, co jest dość wielce prawdopodobne,

masz w tym momencie dwa wyjścia:

 

- przekompilować pureftpd z --without-capabilities

- użyć vsftpd lub proftpd zamiast pureftpd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×