Skocz do zawartości
xorg

Punkt regulaminu forum a prawo

Polecane posty

zacząć trzeba od tego ze nawet mail stworzony według schematu imie.nazwisko@ nie musi być prawdziwy a tylko naszym domysłem jest że to jest imie i nazwisko realnie istniejącej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz, @theONE

Sytuacja diametralnie się zmieni jeśli z pomocą Google dostaniemy szereg dodatkowych informacji powiązanych z danym adresem mailowym. A użycie Google nie wykracza chyba poza warunki przewidzianie w art. 6 UoODO. Osobiście byłbym ostrożny z adresami mailowymi.

 

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Mógłbyś jeszcze raz napisać to zdanie innymi słowami? Będę wdzięczny ;)

 

Jeśli w regulaminie jasno określisz, że publikujący posty udziela np. nieodwołalnej niewyłącznej licencji dla administratora forum na wykorzystanie postów jako utworu na polu eksploatacji internet ("publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym)", a w szczególności na tym forum internetowym (dla pewności z zaznaczeniem, że udzielenie licencji jest nieodpłatne) to w przyszłości żądanie usunięcia postów, podpierając się Ustawą o prawach autorskich i pokrewnych traci rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ponowne rozpisanie tego. To w takiej sytuacji w pełni się z Tobą zgadzam, bo wcześniej zrozumiałem to zupełnie odwrotnie. A co do regulaminu też podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię

Dlatego przy forach w regulaminie należy zaznaczać, że autor wyraża zgodę na nieograniczoną publikację jego treści.

 

Jeszcze dam tutaj cytat z di.com.pl, gdzie Rudak wypowiada się na temat postów nie będących utworami w rozumieniu ustawy:

W sytuacji odwrotnej, tzn. gdy postów użytkownika nie można uznać za utwory, prawnicy posługują się różnymi metodami wykładni. Rudak przywołuje dwa spojrzenia na sprawę, skłaniając się bardziej ku temu drugiemu:

 

  • per analogiam: czyli skoro w przypadku utworu uprawnienie istnieje, to nie patrząc na to, że dany wpis nie jest utworem, należy stosować analogicznie te same przepisy (a więc użytkownik ma prawo żądać usunięcia wpisów),
  • a contrario: czyli wychodzimy z założenia, że przepisy o utworach są wyjątkiem od reguły, a zatem skoro nie ma przepisów o nie-utworach, to wychodzimy z założenia, że osobnik korzystający z wolności słowa wypowiedział jakieś słowa, które poszły w świat i tam zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×