Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

APPLE vs VISTA

Polecane posty

Gość Kamikadze

Bardzo dobry film ukazujący wadę komputerów apple w porównaniu z komputerami z systemami Windows...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Dobre :D

 

jak przeczytałem topic to już myślałem że będzie coś przeciwko apple :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to już kiedyś, ale w "oryginalnej wersji" :D

 

Co do Apple, jestem fanem, posiadam Maca i iPka, ale czasem ich polityka jest wkur.... zwłaszcza jeśli chodzi o JailBreak, no ale trącą na tym, więc po części im się nie dziwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

A ja mam Linuxa i jestem szczęśliwy.

Robimy topic pochwal się swoim pulpitem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wow... "genialne"...

 

a ja mam Win7 i jestem szczęśliwy z tego powodu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Tak po prawdzie, używam Visty od samego dnia premiery i nawet nie wiem jak wygląda BSOD w tym systemie. Nigdy nie udało mi się go zobaczyć. Nie sądzę też, bym teraz zobaczył go w "siódemce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Używam win7 na lapie i winxp na komputerze stacjonarnym i będę zmieniał na dwa xpki lub na laptopie zainstaluje meego... Zobaczę jeszcze bo seven mi strasznie baterie zniszczył i muszę nową kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczę jeszcze bo seven mi strasznie baterie zniszczył i muszę nową kupić...

 

Możesz to jakoś zaargumentować, czy to rewelacje wyssane z palca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :)

 

Siedemki używam od kilku miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów. Jednak na początku szalała trochę z połączeniem sieciowym przy zmianie IP.

 

Jednak w Linuxie coś jest, jakiś sexapil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do tego sevena na lapie to strasznie zniszczył mi baterię (sam system). Gdy używałem XPka było ok 3-4 h pracy z internetem czy oglądania filmów.

 

Po instalacji Sevena zaczęły się jazdy :D Po pierwszym miesiącu było ok żadnych problemów ale po kilku miesiącach zaczęła trzymać bateria 2h 1h30m :) Teraz mam lepszy cyrk... Najlepiej to wyjaśni Screen z załącznika.

 

Na dzień dzisiejszy bateria trzyma mi od 40 minut do 20 minut i ciągle się pogarsza. Brat ma taki sam komputer z XPkiem i nie ma żadnych problemów.

 

bateriai.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze pomyślałeś może, że sprzęt sam w sobie potrafi się psuć?

 

Zaś baterie mają określaną żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tyle że to się pojawiło po ponownej instalacji Win7 a na XP było to samo. Brat ma ten sam model komputera i jemu jakoś się bateria od nowości nie psuje (odpukać) co prawda trzyma 70-80 % swojej standardowej możliwości.

 

A słyszałem że użytkownicy HP i chyba Acer, które mają zainstalowany system seven to mają lepsze akcje bo u nich bateria trzyma 5 minut... Normalne? Przy prawie nowych komputerach?

 

 

Dodatkowo polecam te artykuły:

 

http://tech.wp.pl/kat,1,title,Windows-7-niszczy-baterie-w-laptopach-Microsoft-bada-sprawe,wid,11922563,wiadomosc.html?ticaid=1b90e

http://windows7.pl/tag/bateria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszałem że użytkownicy HP i chyba Acer, które mają zainstalowany system seven to mają lepsze akcje bo u nich bateria trzyma 5 minut... Normalne? Przy prawie nowych komputerach?

 

Ja słyszałem , że w Polsce każdy uczeń ma swojego szofera i swojego Mercedesa.

Bateria z czasem siłą rzeczy traci żywotność. Uruchomienie wielu usług, oglądanie filmów i właczony cały czas ekran skraca ten czas do minimum.

Czasami może to być nawet te 5 minut przy starej lub regenerowanej baterii.

Chociaż 5 minut przy nowym komputerze jeszcze nie widziałem, a laptopów widzę codziennie dość dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie no ja rozumiem i wiem że tak może być... Ale ludziom padały po miesiącu a czasem mnie. I były masowe wędrówki do serwisów. Po prostu czytałem na ten temat na wp, onecie i innych portalach i nawet było to potwierdzone przez microsoft. Po prostu Seven na niektórych komputerach niszczy baterie (elektronikę) i tyle.

 

Mi po kilku miesiącach po gwarancji baterii i instalacji sevena pokazuje się napis "Rozważ wymianę baterii" lub jakiś inne błędy baterii związane z elektroniką jej zepsutą przez system. Przecież sam w niej nie grzebałem :D

 

 

Wiadomo że sprzęt komputerowy się kończy kiedyś i ma ograniczony żywot ale jak ma się nowy komputer (nie z allegro) to się wymaga jednak lepszego czasu działania...

 

 

 

/// Przy używaniu eco czyli wszystko powyłączane (wifi, bt, podświetlenie ekranu zmniejszone) trzyma z 1h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
. Po prostu czytałem na ten temat na wp, onecie

Noi wszystko jasne :D

potwierdzone przez microsoft

Daj link do KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kurde nie mam przecież to już dawno czytałem :) Kilka miesięcy po pojawieniu się sevena na rynku :D Kasuje historię co kilka tygodni :)

 

 

 

Już zostawcie temat :) Ludzie na forach też się wypowiadali na ten temat jak szukałem odpowiedzi co się dzieje z moim laptopem.

 

 

 

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1654.0

http://www.vista.pl/artykuly/13498_uszkadzanie_baterii_w_laptopach_przez_windows_7_.html

http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=163319

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467802.html

http://www.idg.pl/news/355559/Windows.7.niszczy.baterie.w.laptopach.Microsoft.bada.sprawe.html

 

 

Dalej to sami sobie poszukajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę również to, że Twój akumulator mógł być z wadliwej serii.

Jakiś czas temu HP miało szeroko zakrojoną akcję wymiany akumulatorów na nowe, jeżeli numer seryjny łapał się w jakiś widełkach.

Poza tym argument z Twoim bratem, też nie jest do końca trafiony.

Pierwszy powód podałem już wyżej, a drugi - Twój brat może w inny sposób eksploatować komputer, pracować praktycznie na samej ładowarce lub wręcz bez akumulatora...

Możliwości można mnożyć.

A to, że stało się to po instalacji 7... Cóż, równie dobrze mogłoby się to stać kilka miesięcy po instalacji Chrome'a/Photoshopa/...(tu wstaw ulubiony program/system).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System sam w sobie nie wysyła jakiegoś krasnoludka, który ma Ci uszkodzić baterię. Sprzęt się psuje, a baterie są jeszcze bardziej wadliwym komponentem, dlatego też mają przeważnie krótszą gwarancję niż cały sprzęt.

Oczywiście jak już padnie, trzeba na coś zwalić, ale to że windows rozwalił Ci baterie, jest tak samo wiarygodne, jak to że bateria padła, w wyniku działań terrorystycznych alkaidy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Eh, myslalem ze wiecie o tym...

 

Windows 7 posiada takie oprogramowanie w sobie, ze widzi i pokazuje gdy bateria jest zuzyta. Windows xp i vista nie mialy tego. Wszedzie pisali o tym, i 7 nie niszczy tylko pisze prawde ze zuzyta bateria bo np. stara itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może arab mi jakiś wpadł :D Nie no po prostu taka jest moja opinia i tyle :) Może się mylę ale pozostanę przy swoim zdaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może się mylę ale pozostanę przy swoim zdaniu

Bo właśnie przez takich mędrków z takim podejściem jak to powstają takie plotki.

 

Sam system nie ma dostępu do elektroniki baterii. Może co najwyżej poprzez API sprawdzić, co tam kontroler magazynu baterii zgłasza. I to owy kontroler decyduje, co z baterią się dzieje - czy po podłączeniu ładowarki ma następować ładowanie, do jakiego napięcia ładować itp.

Także w razie wykrycia przeciążenia prądowego przy ładowaniu odcina je.

Wtedy w systemie ukazuje się magiczne "nie ładuje".

 

Pytanie, drogi cudotwórco - ile razy robiłeś mniej więcej taką operację:

jest sobie laptop na biurku z podłączoną ładowarką. Odpinasz go, idziesz na kanapę, 15 min. się pobawisz, no i wracasz, podpinając go do ładowarki?

 

Baterie używane w laptopach stricte efektu pamięci nie mają, ale ich czip zabezpieczający ma zaszytą charakterystykę odcinania poszczególnych części ogniw w zależności od licznika ilości ładowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pytanie, drogi cudotwórco - ile razy robiłeś mniej więcej taką operację:

jest sobie laptop na biurku z podłączoną ładowarką. Odpinasz go, idziesz na kanapę, 15 min. się pobawisz, no i wracasz, podpinając go do ładowarki?

 

Kilka razy w tygodniu czasem w miesiącu. Czasem używany poza domem. Raz na kilka miesięcy rozładowany do zera.

 

Wiesz no u mnie to się dziwnie zgrał ten komunikat z sevenem

 

Bo miałem WinXP zainstalowałem sevena używałem kilka miesięcy wróciłem spowrotem do winXP i znów chciałem przejść na sevena i właśnie w tedy pojawił się ten problem i bateria zaczęła uciekać. Na XPku przed instalacją sevena działała w miarę normalnie. Po ponownej instalacji systemu dalej było to samo bo myślałem z początku że coś się nie dograło.

 

Zgrał się ten komunikat i padnięcie bateri z czasem zmiany systemu więc jak dla mnie to się powiązało i takie wnioski wyciągnąłem.

 

 

// Dodatkowo wyczytałem kilka opinni na ten temat i artykułów więc wyciągnąłem takie o to wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Nice! ;d

Myślałem tak samo, że już vista po raz kolejny poleci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

http://www.dobreprog...nosc,16476.html

 

Prosze :D

 

W odpowiedzi na pojawiające się doniesienia o problemach z bateriami pod Windows 7, Microsoft poinformował, że wina nie leży po stronie systemu.

 

Użytkownicy laptopów skarżyli się, że po instalacji Windows 7 żywotność baterii w ich komputerach spadła. Otrzymywali oni komunikat, że bateria wymaga wymiany. Microsoft wraz z producentami sprzętu zaczął weryfikować te przypadki i doszedł do wniosku, że baterie w laptopach w których pojawiał się komunikat rzeczywiście wymiany wymagały. Udało się też zaobserwować, że komunikat jest obecnie rzadszy niż podczas testów Windows 7. Wynika to z tego, że wtedy częściej był instalowany na starszych komputerach a teraz często jest preinstalowany z nowymi komputerami.

 

Informowanie o złym stanie baterii jest nową funkcją Windows 7, której nie było w poprzednich wersjach systemu. Użytkownicy XP czy Visty nie widzieli więc żadnych systemowych komunikatów o stanie baterii. Funkcja ta odczytuje aktualną pojemność w watogodzinach, zwracaną przez firmware baterii. Jeśli jest ona o 60% mniejsza od pojemności nominalnej, Windows informuje użytkownika.

 

 

zródło: www.dobreprogramy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Też to dzisiaj znalazłem. Ciekawe :D Ale na XPku i tak mi bateria dłużej trzymała mając dwa systemy jednocześnie na dwóch dyskach :) Gdyby nie szybkość działania to bym wrócił do xpka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×