Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
albwik1992

Wybór komputera

Polecane posty

Witam.

Chciałbym was jako doświadczonych użytkowników poprosić o parę porad dotyczących wyboru komputera.

Więc tak zaproponowano mi konfigurację:

Gainward GeForce GT240 1gb DDR5 / 128bit

AMD Athlon II x4 450

Kingston 4gb DDR3

 

Co do karty myślałem o GTS250 1gb DDR3.

Chciałbym wiedzieć, czy jest to dobra konfiguracja, jeśli nie proszę zaproponować jakąś do 1700zł.

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odnośnie takiego sprzętu masz sporo innych wyspecjalizowanych for. Tutaj zajmujemy się sprzętem wyspecjalizowanym w zastosowaniach hostingowych itp. Ale widzę że chyba google u ciebie nie chodzi to podam ci kilka for na których twoim probleme się zajmują :

 

frazpc.pl

forum.dobreprogramy.pl

elektroda.pl, ewentualnie

peb.pl

 

Pozdrawiam

Radek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy do czego ten komp.

 

Te cztery rdzenie to nie wiem po co Ci... ani to dla gracza, ani dla profi grafika... weź sobie Athlona II X3 i pilnuj, by było ze 3,1GHz na rdzeniu, styka... i tak zmienisz to za góra 2 lata : )

Ta grafika to jakaś lipa jest. To jest zestaw z Biedronki?

 

Same bebechy?

Masz, tak na szybko:

komp.jpg

Co prawda grafika jest dość stara, ale bardzo jara. Ew. można kombinować, bo nie napisałeś do czego ten komp.

Ja mam teraz Athlona II X3 3.0GHz, 4GB RAM, Radka 4850 (jedyna "stara" rzecz po modernizacji we wrześniu), 4GB RAM, płytę Gigabyte (TFU TFU!), Caviara Blue 500GB + Seagate 250GB i jest spoks, Win7 hula, giery hulają.

W DX11 bym się nie pchał, bo do momentu wprowadzenia konsol nowej generacji i tak za bardzo nie rozwiną producenci gier w DX11... no i budżet nie ten, bo bym polecił Geforce 460...

Dyski Samsunga mają super renomę, te F3 rzekomo najszybsze są wśród talerzowców. Ja np. nie lubię ogromnych dysków w stylu 750GB-1TB, wolę dwa mniejsze dyski.

Jedna ważna rzecz - nie oszczędzaj na zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Z ciekawości spojrzałem i okazuje się że mam praktycznie taką samą konfiguracje :) Tylko procek o model niżej, ale w sumie po odblokowaniu rdzenia i tak pokazuje mi phenoma x4 jakiegoś, no i taktowanie dokręciłem do 3.4. Dysk Samsung F3 = best. Tylko co do radeona 4850 1gb, weź asusa -> lepsze chłodzenie (troszeczkę głośniejsze, ale mi w stresie przy najlepszych grach dochodzi do max 55st C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bierz dysk Samsung F3 z change obaj mamy i bajka. Śmiga aż miło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszej wypowiedzi kolegi, to żeby tu napisać polecił mi znajomy, który siedzi na tym forum dość długo, więc nie rozumiem Twojej ironi. Wiem, że są inne wyspecjalizowane fora, ale przecież tutaj ludzie nie interesują się tylko i wyłącznie serwerami hostingowymi.

 

Innym dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

I jeszcze jedno. Nie będę na tym komputerze grał w jakieś gry DX11, ponieważ jak na razie gram tylko w Counter-Strike 1.6, więc jakiś super parametrów nie potrzeba. Co do grafiki to chodzi mi konkretnie o program 3D Max 2010, w którym można projektować grafikę 3D.

Pozdrawiam

 

Przepraszam dopiero teraz doczytałem. Zasilacz będzie 500W od Logica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×