Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bponury

VPS w US szybkie łącza

Polecane posty

Witam, poszukuję opinii o VPS'ach w stanach.

Po pierwsze serwer musi być w stanach bo chcę słuchać Pandory i udostępnić tą możliwość kilku innym osobom.

a więc moje oczekiwania są +- takie

  1. unmanaged linux full root (debian lenny 32bit - teoretycznie wersja 32bit powinna zużywać mniej ramu prawda? skoro wskaźniki (longi) mają 4B vs 8B na 64bitowcach)
  2. 512MB ram (będzie stało na tym kilka stronek PHP + MySQL + postgresql + jakiś CMS drupal czy coś + squid + openvpn + grom wie co jeszcze, 512 powinno wystarczyć)
  3. CPU - tutaj wydaje mi się że lepszy wróbel w garści (1.5GHz) niż gołąb na dachu (8x3.4GHz Xeon dzielone na 2^32 vpsów...)
  4. HDD - 20GB wydaje się minimum
  5. Bandwidth - 200GB myślę że starczy ale uzasadnione mniej też mogłoby ewentualnie mieć miejsce
  6. łącza - i tutaj pies pogrzebany... gwarantowane >20Mbit powinno wystarczyć ale dobrze by było więcej... (1GBit na 200 vpsów to też kiepsko...)
  7. baaardzo ważne - dobre połączenie z EU.
  8. pingi... takie sensowne <160ms
  9. możliwość postawienia openvpna i proxy (niektóre firmy nie pozwalają)
  10. cena <= 16$

inb4 - tak szukałem na forum zazwyczaj wątki były stare i/lub osoby które zakładały wątki same nie wiedziały czego potrzebują.

 

Kupiłem testowo vpsa w intovps wszystko fajnie pięknie łącza szybkie ale jakoś dziwnie przycinane. Przez kilka(naście) sekund na każdym połączeniu mam około 1mbita (sic!) po czym zaczyna szybować do 20-50mbit. Czasami dostaje czkawki i spada do 5mbit.

(test z dedyka w DE)

=== CUT ===

2010-11-14 00:56:14 (5,02 MB/s) - zapisano `512MB' [536870912/536870912]

=== CUT ===

 

ale już z aster kraków mam czasami Connection timed out i inicjalizacja połączenia muli.

 

Dla testu kupiłem też opcję w VPS Noc ale już 4 dni czekam na aktywację...

Zastanawiam się nad DMEHosting.com ale 0 informacji o łączach.

 

Z tego co się trochę zorientowałem najniższe pingi i najlepsze transfery są z jakiegoś DC w Scranton (PA).

 

PS1. opcja supportu prawie całkowicie mnie nie interesuje (jeśli serwer się zbootuje to sobie sam poradzę)

PS2. jakieś webadminy potrzebne by były tylko do restartów i ustalenia reva itd (podobnie jak te darmowe cudo w intovps)

PS3. Jak zrobiłem test i zassałem 1G plik z łącza 1gbit to wypięło mi serwer na 5 min (uznało za DoS może...) - intovps

 

Dużo informacji powinno (mam nadzieję) odfiltrować jak najwięcej :)

 

Proszę o pomoc bo testowanie wszystkiego samemu nie ma sensu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie najniższy ping za ocean jest do East Coast (New Jersey) mam 110-115 ms, zerknij na http://www.thrustvps...ps/advancedvps/

, tam maja właśnie DC.

 

tu masz do testu ping:

 

speedtest.nj.damnvps.com

Ja mam pingi w okolicach 130ms co i tak jest trochę lepsze od intovps. Zastanawiam się nad kupieniem Xen PV za 14$. Ale poczekam może ktoś ma inne firmy do podpowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na http://www.spacerich.com/vps.html -> plany w USA

Nie wiem jak tam z wydajnością dysków, bo w niemieckiej lokalizacji z tym dość kiepsko.

 

Z tego co patrzę to oni udostępniają tylko OpenVZ (co może tragedią straszną by nie było jeszcze)

Ale łącza są nierównomierne :D tzn

ping dla Washington DC - 130ms ale już download od nich miałem <50kB/s czyli tyle co tańsza neostrada...

z kolei ping dla chicago mam 150ms :/ ale download już krzepkie 50mbit gdyby tak to zmixować to by było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A różnica 20ms robi Ci aż taką różnicę?

 

No 20ms to może nie dramat ale jednak (to tyle ile idą sobie pingi po PL często).

Ciekawi mnie też stabilność łączy z tego co patrzę to pingi w Waszyngtonie skaczą mi do 200-240ms :/ a to już niefajnie.

Sprawdzę przez tą dobę jak się rysują pingi i download po testowych ipkach od kilku providerów. Jak ktoś ma pomysł na jakieś inne firmy to może dać znać. Z vpsnoc nie działa mi ich link do testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w załączniku dla ciekawskich pingi do kilku 'testowych' IP.

OVH to dedyk w paryżu 100mbit raczej lekko traktowany

IntoVPS to ping do 'mojego' vpsa w intovps

Thrust i SpaceRich pingowane były na podane przez te firmy IP.

 

Jak widać najstabilniejszy ping (aż dziwne) ma SR z Waszyngtonu ale najmniejszy ma Thrust (przy ssh 50ms robi widoczną różnicę)

Dygresja: pingując z domowego aster mam kilka ms lepiej na korzyść SR względem IntoVPS...

 

SR ma kiepske opinie w necie i nie dają XEN'a (na razie). Wysłałem im zapytanie kiedy planują beta testy XEN'a jak czegoś się dowiem to napiszę jeśli to kogoś ciekawi.

 

SR z Waszyngtonu ma łącze gigabitowe mi udało się w porywach dojść do 500mbit ściągając testowy plik. Domyślam się, że jednak gigabit jest dzielony na więcej węzłów przez co takie wartości nie będą realnie uzyskiwane.

 

I tutaj ciekawa rzecz. SR się długo 'rozpędza'. Wyniki wgeta zabitego po określonym czasie:

SERWER          2s      5s      10s 	
Thrust:     	2.5M    28M 	75M
SpaceRich:      1.5M    14M 	79M

 

Dla połączeń <6s Thrust jest prawie dwukrotnie szybszy z łączem maksymalnie osiągającym 100mbit

Dla długich połączeń >10s SpaceRich rozwija skrzydła nawet do 200-400mbit.

 

Wnioski: jeżeli hostuje się stronki to thrust powinien być lepszy (100 małych plików załaduje się o wiele szybciej niż na SR)

jeżeli pcha się po sieci wielkie wielkie pliki to SR będzie zdecydowanie lepszy.

 

Chociaż widoki w stylu: Downloaded 100,0 megabytes in 4 seconds. (24040,93 KB/s) są bardzo kuszące to sam do końca nie wiem...

 

Czy nikt nie ma innych VPS'ów do polecenia?

post-11329-012107200 1289849327.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×