Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
^^KaMaZZ~.^

Najcichszy dysk twardy 2,5''

Polecane posty

Witajcie :)

Dziś lub jutro będę starał się składać zamówienie na routerek do domu, mniej więcej o takich parametrach:

Obudowa: Antec ISK300-65

Płyta główna: ASUS AT3IONT-I Deluxe

Pamięci DDR3, jeszcze coś się dobierze ;-)

( reszty nie ma sensu dopisywać, bo zarówno procek, zasilacz i jak i grafika siedzą "w środku" :) )

 

Brakuje mi do pełni szczęścia super cichego dysku 2,5'', oczywiście talerzówka, min. 250GB, SSD to istna profanacja i nieopłacalny zakup, w szczególności przy tak biednych pojemnościach.

 

Całość będzie chłodzona pasywnie, więc dysk będzie najgłośniejszym elementem, także staram się dobrać coś, co nie zakłóci perfekcji :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ma tam być jeszcze serwer FTP, monitoring, delikatne WWW, więc dysku musi trochę być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też polecę serię Momentus od Seagate'a. Mam takiego w lapie i zupełnie go nie słychać. Na dyski 3,5" tej firmy zawsze narzekałem, bo lubiły sobie powarczeć, ale te dwuipółcalówki są rewelacyjnie ciche. Jedyny ich minus to średnia wydajność, ale to już wynika z małego cache i 5400 obrotów. Plusy to wspomniana cicha praca i niska cena.

 

Też polecę serię Momentus od Seagate'a. Mam takiego w lapie i zupełnie go nie słychać. Na dyski 3,5" tej firmy zawsze narzekałem, bo lubiły sobie powarczeć, ale te dwuipółcalówki są rewelacyjnie ciche. Jedyny ich minus to średnia wydajność, ale to już wynika z małego cache i 5400 obrotów. Plusy to wspomniana cicha praca i niska cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, router sobie stoi, w środku dysk 5400.6 momentusa 500GB.

Tylko dlaczego nikt mi qrna nie powiedział, że talerze tych dysków to z 30 cm, w środku obudowy, słychać, jak zapierdzielają...

Głowice jeszcze bardziej dawały się we znaki, ale poradziłem sobie z nimi po części via hdparm -B.

 

Chyba czas uderzyć w coś od Hitachi, tych cholerstw nigdy nie potrafiłem się dosłuchać, a tu już nerwicy dostaje po 2 godzinach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym ten dysk reklamował. Albo go porządnie zamontuj, żeby nie dostawał wibracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×