Skocz do zawartości
Liar

VPS pod serwer gry.

Polecane posty

Witam

Poszukuję VPS'a na potrzeby serwera gry Metin2, serwer będzie używany wyłączenie przeze mnie, będę na nim testował rożne rzeczy oraz przetrzymywał dane.

Szukam do tych celów VPS'a.

Ram minimum 1GB

Procesor około 2ghz.

Transfer minimum 200gb/msc.

Łącze minimum 5mb/s.

System FreeBSD 7.1 lub 7.2 32bity

Żebym zamknął się w granicach 70-80zł/msc.

Na stronie exone.pl złożyłem takie coś i powinno starczyć, jednak nie mam o exone żadnych opinii, oraz może coś innego się znajdzie.post-10864-086756100 1289580046.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz testować to weź zagraniczny serwer. Serwer do mentina to bardzo zasobożerna maszynka więc nie wiem czy byle jaki VPS to uciągnie. Znam się na tym bo stawiałem serwer na dedyku w kimsufi serwer do metina. Powiem tylko tyle że vps może nie wsytarczyć... Nawet na jedną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że każdy mówi "testować" a stawia prywaciaka dla ludu ;) Wtedy ram conajmniej 2GB i więcej procka, aby to ludzi uciągnęło. Z reguły privy metina są dosyć parametrożerne. Jeśli do testów, to polecałbym coś z sąsiadów, bo w Polsce gwarantowany ram i 70 zł się najzwyczajniej nie klei. Ten exone może nie być zły, ale ceny przy vmware jakoś dziwnie niskie :D

 

EDIT: @up, stawiać serwer do metina z ogólnie dostępnych plików to jedno, pracować przy czymś sensowniejszym to drugie. VPS z 1GB ram spokojnie uciągnie tą jedną, dwie osoby, pod warunkiem, że to będzie pełna wirtualizacja i gwarantowany ram. Jeśli już chcesz z tym iść do ludzi, to rzeczywiście kimsufi jest niezłą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego VPS'a zobaczę jak się będzie sprawował.

Co do tego ile uciągnie o dziwo, znam parę osób co na tym trzymają po 200-300 osób online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×