Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
konrados

Propagacja domeny nie działa w weekendy?

Polecane posty

Witam,

 

Wczoraj ok. 10 rano zmieniłem dns dla pewnej mojej domeny, czyli już ponad 24 godziny minęły.

 

Gdy otwieram tę swoją stronę widzę, że wciąż otwiera mi się na starym hostingu. Używam Windows - zrobiłem czyszczenie dns cache, nawet router zresetowałem i nic.

 

Gdy natomiast skorzystam z jakiegokolwiek proxy albo ping (takiego webowego) to widzę, że tam już zmiana dns dotarła.

 

Czy to możliwe, że to dlatego, że mamy weekend? Ale czemu cały świat widzi już nowe wskazanie domeny a w Polsce to jeszcze nie działa?

 

Internet mam w TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok. 10 rano zmieniłem dns dla pewnej mojej domeny, czyli już ponad 24 godziny minęły.

 

A dlaczego uważasz, że 24h to właściwy czas ? Jaki miała wpisana TTL domena ? Jeżeli większy to i dłużej należy poczekać.

Przez proxy Ci wchodzi nowa bo zapewne nikt nie wchodził na Twoją domenę i nie była w cache kogoś tam i pobierało nową strefę, a jak Ty wchodzisz to domena jest cachowana na DNS-ach TP i trzeba odczekać ten TTL ewentualnie zmień sobie serwery DNS-y na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego uważasz, że 24h to właściwy czas ?

 

Bo TTL miał właśnie 24h, poza tym nie pierwszy raz zmieniam dns, zawsze wykonywało się to w czasie nawet dużo krótszym niż 24h.

Dlatego teraz się dziwię i jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że mamy weekend, choć to dość dziwna teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telekomuna (multipakiet tp), ale wcześniej naprawdę odświeżało się szybciej, krócej niż 24h.

Chyba pozostaje teoria z weekendem, może oni tam ręcznie odświeżają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w ogóle to w ten weekend te testy ataku na Europę są?

Może to też wpływa na to, czy cuś... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może podaj łaskawie ten problematyczny adres, to będzie prościej stwierdzić, czy to wina konfiguracji DNSów, czy to wina zbyt długiego cache, czy to wina czegośtamjeszczeinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, wreszcie jest :) Po równo 36 godzinach.

 

ps. domeny nie podawałem, bo na niektórych forach to jest uznawana za spam, a nie wiedziałem jak to tutaj jest.

 

@Sponsi - no to i popsuli internety :) Znalazłem, że to trwa od 6 listopada i trwać będzie do 9 listopada.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×