Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hoole

Newsletter a obciążenie serwera

Polecane posty

Witam, mam nadzieję że trafiłem z działem, jeśli nie bardzo proszę o przeniesienie.

 

 

 

W moim serwisie, zdarza mi się wysyłać newsletter, staram się jak najrzadziej ale bywa i tak że wysyłka leci 2 razy w tygodniu do kilkunastu tysięcy userów.

 

Dotychczas używałem programu, InoutListManager, wykorzystujący funkcję ()Mail serwera. Wysyłka szła szybko, bo administrator zdjął z mojego konta ograniczenie wiadomości wysłanych przez serwer. Ale i tak wysyłałem w paczkach po 1000 wiadomości co 10, 15 min.

 

Trafiłem dziś jednak na świetny program, AnoMail, otrzymałem program z licencją przetestowałem i sprawuje się świetnie. Wysyłka odbywa się poprzez serwer SMTP.

 

Powiedzcie mi proszę, która z powyższych opcji najmniej obciąża serwer, którą najlepiej stosować do wysyłki newsletterów? Czy są jakieś ograniczenie (pytam ogólnie) na liczbę przekazanych adresów wykorzystując SMTP? Czy jeśli mam zdjęte takie ograniczenie w funkcji ()mail to mogę liczyć że wysyłka w paczkach po 500 przez AnoMail, pójdzie bez problemów?

 

 

Pytanie dotyczy serwerów wirtualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze, personalizujesz maile (tj. pole do ma adres rzeczywistego odbiorcy, w stopce jakiś automat do wypisywania z mailingu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×