Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

końcówka domeny a jej wartość

Polecane posty

Witam.

Zastanawiam sie czy lepiej mieć domene .pl z gorszą nazwą czy może też biz, net, org ale ze słowem kluczowym??

 

Jestem obecnie w posiadaniu domeny .org, pozostałe końcówki ( globalne, .pl oraz eu) są zajęte a za tą z koncówką .pl właściciel życzy sobie tyle że kupiłbym sobie nowy samochód .

 

Strona skierowana do małej ( 3-5 tys osó:) grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz tego ani tego naraz to weź lepiej pl - z przyzwyczajenia ludzie będą wpisywać pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie możesz tego ani tego naraz to weź lepiej pl - z przyzwyczajenia ludzie będą wpisywać pl

 

źle się może wyraziłem.

 

Mam domena.org , pozostałe tzn domena.eu, domena.biz, itp są zajęte ( nic na nich nie ma)

Kontaktowałem się z właścicielem domena.pl ale zażyczył sobie 30 tys. złotych :)

 

Więc co radzicie: zostać przy domena.org czy kombinować z nazwą byle by tylko posiadać z końcówką .pl ??

 

Bo z jednej strony to np. taka jaroslawkaczynski.pl poszla za 100 tys. złotych a z końcówką .org by była warta o wiele mniej.

 

Ale patrze też na strony typu unixstorm.org , scriptmafia.org , optymalizacja.com.

 

Da się wykreować swoją markę nie posiadając pl-ki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy jaka historia domeny, jak to nawiązuje do idei serwisu... raczej dopóki nie podasz konkretów (a lepiej nie podawaj, bo zarejestrują Ci tą domenę : ) to raczej za dużo nie powiemy...

Da się wykreować - bo to zawartość robi sukces, a nie domena czy nawet tld...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań już przy obecnej, tylko zadbaj aby w google po wpisaniu "nazwadomeny" gdzie Twoja domena to "nazwadomeny.org" Twoja witryna była na pierwszym miejscu.

 

Zostań już przy obecnej, tylko zadbaj aby w google po wpisaniu "nazwadomeny" gdzie Twoja domena to "nazwadomeny.org" Twoja witryna była na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×