Skocz do zawartości
Gość bigsmok

Ksiązki, ebooki

Polecane posty

Gość bigsmok

Witam, przenalizowałem sobie wszystko, popytałem odpowiednie osoby (z doświadczeniem) i doszedłem ze lepiej nie rzucać się motyką na słońce. Skoro każdy radzi mi się podszkoli to może także byście byli mili gdybyście mi jakieś ksiązki polecili (Najlepiej Polskie, bo moja znajomosc jezyka Angielskiego jest słaba) choć słówka które są używane w informatyce są mi znane. Tak więc jak wcześniej napisalem moglibyście polecili mi jakieś ebooki lub ksiązki w języku Polskim. Oczywiście chodzi mi tutaj o administracje serwerami. Z systemami unixowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapisz się na kurs angielskiego, bo i tak się BARDZO przyda przy nauce, zainstaluj sobie na kompie w domu Debiana, kup coś z Heliona i jedziesz z koksem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

O boże, no własnie to coś z heliona to co to jest? Miałem nadzieje ze rzucicie tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od poznania systemu.. Tak jak Sponsi pisze, zainstaluj u siebie linuxa, najlepiej na wirtualnej maszynie. Książki o Debianie są trochę stare, roczniki 2001, 2002, 2006. Jednak komendy się nie zmieniły ;) Najbardziej aktualne rzeczy masz w googlach.. cyberciti.. howtoforge... manuale... No ale stety po angielsku :(

Jak chcesz męczyć Apache to bierzesz np: Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów www. Jak chcesz qmaila, to Qmail, szybki i wydajny serwer pocztowy.

Nie powiem Ci jaka ksiażka jest dobra, bo z żadnej z nich nie korzystałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Rozumiem, myślałem ze jest taka ksiązka w której jest wszystko ujęte apache, mysql itp itc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powiem Ci jaka ksiażka jest dobra, bo z żadnej z nich nie korzystałem ;)
Książki o Debianie są trochę stare ... Jednak komendy się nie zmieniły

W sumie widać że nie czytałeś wiele książek, czym się różnią komendy w debianie od komend w fedorze czy centosie ?

(pomijam manager pakietów !), linux to linux czy tam jajeczko .... powłoka to powłoka ... a więc nie rozumiem z lekka Twojej wypowiedzi.

Świat administracji systemów nie kończy się na managerze pakietów ...

 

@UP

na start, wystarczy google;

i frazy typu budowa jądra linux, podstawowe komendy powłoki etc. etc.

 

po co brać się za warstwę aplikacji (czyt. apache i zabezpieczanie aplikacji webowych) skoro na czymś trzeba je odpalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie widać że nie czytałeś wiele książek, czym się różnią komendy w debianie od komend w fedorze czy centosie ?

(pomijam manager pakietów !), linux to linux czy tam jajeczko .... powłoka to powłoka ... a więc nie rozumiem z lekka Twojej wypowiedzi.

Świat administracji systemów nie kończy się na managerze pakietów ...

No wiadomo, że są te same, jednak nie o to mi chodziło ;)

Jedną książke mam z heliona ;) do qmaila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Lepiej odpalić vm i robić tutki. Albo kup jakiegoś taniego vpsa z możliwością reinstallu i instaluj sobie httpd, ftpd itp

Czytaj howtoforge jak wyżej napisali, czytaj jakieś fora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepiej jest pobierać informacje z sieci, bo tutaj będą zawsze te najnowsze. Przydałby się ktoś kto ograrnia temat pod ręką, bo czasem i po tutarialu na vps nie przejdziesz.. czegoś tam nie będzie i utkniesz na dobre, nie mając pojęcia co i jak..

 

Sponsi podał Tobie najsensoweniejsze rozwiązanie. Zainstalować na domowym i dłubać.. nie będzie to może najszybsze ale za to najdokładniejsze.. z drugiej strony możesz mieć podobnie do mnie, rzucając całego linuxa w kąt i stwierdzając że Twój czas jest cenniejszy niż czas opłacony administratorowi ;)

 

Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz.. ściągnij sobie z sieci debka i fruuu.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Debianka i ubunta mam ;) pracuje sobie na wirtualnej maszynie :( instaluje sobie niektóre potrzebne aplikacje i modyfikuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×