Skocz do zawartości
ftt000

Strona z filmami Divx ? Czy to wyjdzie ?

Polecane posty

Witam

 

Ostatnio zauważyłem wysyp stron o tematyce filmy online.

Strony te oferują pełnometrażowe filmy w dosyć niskiej jakości, 99% hostowanych filmów jest na megavideo.com

Na tych stronach mamy oczywiście tylko osadzone filmy z zewnętrznego hostingu. Najlepsze z tych stron w msc zarabiają bagatela około 10 tyś zł ...

 

 

Mój pomysł jest taki sam z tym , że chciałbym zaoferować filmu w jakości Divx , zazwyczaj DVD Ripy ;)

Czy myślicie , że polacy woleli by streamować filym w jakość miernej (flash meagvideo) czy raczej w jakości Divx ?

Format jest nieporównywalnie lepszy oczywiście , link do filmu z megavideo (flash) klik oraz film divx klik .

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i pomysły na ten temat :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz pieniądze na mocny sprzęt, łącze oraz walkę z prawami autorskimi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walic lacze i sprzet to sie jakos zwroci z wplywow czy masz pieniadze albo zdolnosci maskowania na walke z prawami autorskimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo sielanka takich stron się skończy, osoby mające te serwisy będą szybko sprzedawać i znikać z serwerów.

Producenci filmowi na całym świecie to są ogromne korporacje z zastępem prawników i adwokatów.

 

Raczej nie radziłbym wchodzić w taki interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie ja nie hostuje plikow Divx :)

Nawet ich nie uploaduje do serwisow hostujacych ... powielam jedynie content w postaci embed / iframe z hostingow z wlasnym opisem

To nie jest i nie bedzie przestepstwo ;) trzeba by bylo rowno dobrze google zwinac bo jest fabryka linkow do nielegalnych tresci :)

musze sie niestety zastanowic nad tym gdybym sam mial hostowac pliki to ew. Malezja lub China :) ale watpie w to.

Chociaz myslalem aby jakis minimalny zysk do producentow slac w razie czego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet ich nie uploaduje do serwisow hostujacych ... powielam jedynie content w postaci embed / iframe z hostingow z wlasnym opisem To nie jest i nie bedzie przestepstwo ;)

Tak sobie dalej myśl...

To się zwie współudziałem w nielegalnym udostępnianiu plików.

Bo jesteś świadomy tego, że to, do czego linkujesz jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos zle rozumuejsz , ja nie udostepniam mozliwosci pobrania jakiegos pliku tylko jego obejrzenia a to raczej zasadnicza roznica.

Kolejnym mykiem jaki wymyslilem moze byc akceptacja regulaminu przed obejrzeniem filmu czyli osoba musi posiadac prawa do obejrzeniu filmu , oczywiscie tylko w teorii , nie bede tego sprawdzac bo niby jak ? ale daje mi to pewne pole manewru , bo zawsze moge sie argumentowac tym ze serwis jest wlasnie tylko dla takich osob.

Swoja sprawa serwisy typu Megavideo juz by byly dawno zamkniete gdyby bylo tak jak piszesz Fiercio.

jestem pewny ze jest jakis sposob aby taki serwis otworzyc i go w miare legalnie prowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwisy a'la megavideo mają ToS, w których zabraniają udostępniania materiałów do których nie ma się praw.

Mają też abusemail do zgłaszania nadużyć i usuwają to, co ich użytkownicy wrzucają.

Są po prostu usługodawcą hostingowym i dopóki stosują się do ToS i abuse-policy, to nie odpowiadają prawnie za umieszczone u nich materiały

 

Natomiast ty, z premedytacją chcesz publikować czy to odnośniki, czy embedy - do materiałów, do których TY nie masz praw dalszego rozpowszechniania.

I nie ma tu znaczenia dla jakich osób - bo to (jak już) to warunkowało by ci niższe tantiemy dla właściwych posiadaczy praw.

 

A to, czy to pobranie, czy to obejrzenie, to zasadniczo różnicy nie ma - bo tak czy inaczej, jest to świadome jego dalsze rozpowszechnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , poczytalem troche na forum prawnym.

Ciekawi mnie jeden fakt , czy gdybym odprowadzal jakas czesc dochodow z reklam do dystrybutorow to jakos w miare legalnie by to dzialalo.

Oczywiscie zakup licencji za kilka tys zl bylby najlepszy ;) ale to raczej nie wchodzi w gre.

No nic chyba nie zaczne jednak tego serwisu , chyba ze cos ciekawego wymysle ja lub "papuga".

 

pozwole sobie przytoczyc ciekawe zdania:

 

oglądanie filmów online nie jest karane, tylko udostępnianie

 

a skad moge wiedziec ze osoba ktora wrzucila film ana serwis nie miala praw autorskich ?

Pisma komputerowe zapewniają, że jeśli pobierasz film, ale nie udostępniasz to nie łamiesz prawa

 

to pobrac mozna ? ehm dziwna sprawa w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poruszę inny problem.

Jeśli serwis ma być skierowany do polskich odbiorców, to jak dodasz napisy do filmów?

 

Na zagranicznych serwerach z reguły są filmy bez napisów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Pieprzenie przekazujesz content z innego serwisu, który ma dany regulamin.

Jeżeli materiał jest niezgodny z prawem, musi zostać usunięty.

Nie można być odpowiedzialnym za użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poruszę inny problem.

Jeśli serwis ma być skierowany do polskich odbiorców, to jak dodasz napisy do filmów?

 

Na zagranicznych serwerach z reguły są filmy bez napisów.

 

Ed

 

 

masz opcje dodania napisow do playera ;) w najnowszym Divx Player masz taka opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie udostępnianie filmów nie jest legalne. Wysyłasz do klienta materiał video bez wykupionej licencji na projekcję.

Nieważne z jakiego serwera i czy jest twój czy nie. Ważne, że za pośrednictwem TWOJEJ strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w poniedzialek do prawnika sie wybieram ktory jest obeznany w prawie zwiazanym z internetem.

Ciekawi mnie fakt czy ja ponosze odpowiedzialnosc czy moge poprostu napisac wlasne TOS , w ktorym mam adnotacje ze filmy ktore umieszczam na stronie sa wgrywane przez osoby ktore akceptuja regulamin stron hostujacych a tym samym posiadaja prawa do utworow. I jezeli firma ma dowod ze nie udostepnila licencji osobie wgrywajacej film to ja go z serwisu usuwam bezzwlocznie.

Ewentualnie moge miec hosting + domena w azji ;) tylko problemem jest legalny odbior zysku ze strony :) no i straszny ping z serwera ... a tez takie ukrywanie sie nie bardzo mnie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam rozkręcać interesu, który z założenia jest na granicy prawa.

Dowolna firma zniszczy cię bardzo szybko, zabierze zabawki i wszystkie pieniądze nie pytając czy ktoś ma licencję do czegoś czy nie.

 

A jeśli nie wierzysz to przypomnij sobie sprawę portalu odsiebie.com albo napisy.org. Pomyśl! Portal udostępniający pliki tekstowe został zamknięty. Nie pomogło tłumaczenie, że tworzyli je ludzie, którzy posiadali kopię filmu w domu. Właściwie nawet nikt o nic nie pytał. Zamknęli, zabrali serwery i do widzenia. Zarzuty postawili, albo i nie. Nieważne. Serwis zniknął, a twórcy mieli kupę problemów.

 

Na wszystko znajdzie się jakiś paragraf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tu jest zasadnicza roznica , oba te serwisy udostepnialy jakies pliki na wlasnych serwerach , co jest kompletnym kretynstwem.

Co do napisy.org to nie z inicjatywy policji lub prokuratury zostalo postepowanie wszczete lecz przez osobe trzecia ktora miala w tym konkretny zysk.

Odsiebie.com z wlasnej glupoty upadlo , dostawali abuse z ktorego nic sobie nie robili ... admin zamiast usuwac pliki to ignorowal emaile lecz po czesci przez inicjatywe wiekszych serwisow zostala kampania przeciw nim rozpoczeta.

Pomysl sobie daruje bo nie chce w sumie klopotow sobie robic ale nie do konca sie zgadzam ze nielegalne jest wskazywanie miejsca gdzie mozna ogladnac film.

Dziekuje za odpowiedzi bo wiele cennych informacji sie z nich dowiedzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z napisy.org to bym się tak nie rozkręcał, bo mimo, że zostało rozpoczęte to jakiś czas temu, to zostali uniewinnieni, zresztą słusznie, bo różnica w tym, że oni udostępniali jedynie napisy do filmów robiąc je własnoręcznie, czyli ich własna praca a w tym, że ktoś udostępnia cały film na warezie, p2p czy yt jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

DawPi ja bym powiedział "wakacje + ta sławna 'polska' mentalność kombinowania", która najczęściej sprowadza się po prostu do kradzieży... echhh

 

Jak dla mnie temat do zamknięcia, a użytkownik powinien dostać procenty. Trza jasno powiedzieć "nie" dla warezów i innego gówna. Można napisać posta pytającego (jak niedawny przykład gościa, który sam opowiedział o swoim pomyśle o krzaku hostingowym) i ja to rozumiem. Cholera mnie bierze za to jak widzę dysputę na temat chamskiego łamania prawa.

 

"A się uda, a się nie uda, a tego zamknęli, a tutaj zapis taki, więc mi nie zrobią nic, a tam można, a tego nie można"

- PHHHHHHHHHHH....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, trzeba tępić warezy i tego typu serwisy, ale..

Domeną Polski jest wytaczać sprawy karne i zamykać serwisu za pliki .txt z gołym tekstem, policja widzę chciała, żeby im brawa bić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×