Skocz do zawartości
shikataganai

cPanel i reset ustawien AWSTATS

Polecane posty

wg firmy Prohost gdzie trzymam kilka podpietych domen, cPanel przy restarcie nadpisuje pliki konfiguracyjne statystyk AWSTATS

 

w zwiazku z tym zmienna URLWithQuery zamiast byc ustawiona na "1" jest nadpisywana na wartosc "0" i dzieki temu statystyki sa dla mnie bezuzyteczne,

 

przykladowo zamiast http://www.domena.com/forum/showthread.php?id=32123'>http://www.domena.com/forum/showthread.php?id=32123 mam obciete do postaci http://www.domena.com/forum/showthread.php

 

przy kilku domenach jest to dla mnie bardzo istotne.

Ze statystyk widze, że od pazdziernika 2009 juz nie mam potrzebnych mi danych, wiec pewnie wtedy byl jakis reset a ja od tego momentu "trace miljony" ;) (zarty zartami ale jest to bardzo irytujace)

 

 

czy zna ktos sposob na to zeby cPanel nie nadpisywal tych plikow konfiguracyjnych, lub nadpisywal je ze zmienna URLWithQuery = 1 ?

 

czy to po prostu kwestia tego ze w konfiguracji cPanel da sie to tak ustawic, ale ustawienie tej zmiennej na "1" znaczaco obciazy serwer

i po prostu nie otrzymalem jasnej odpowiedzi dlaczego 'sie nie da' a zamiast tego informacje ze 'cPanel dziala na prawach roota i robi co chce'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie awstats jest sobie taka notka dot. wydajności.

Jest tam też info o zapotrzebowaniu na pamięć RAM. Pod nią mała gwiazdka:

** This is free memory required for update process (in MB), this is not hardware memory installed !

Warning: If you use the URLWithQuery or URLReferrerWithQuery option, or forget to complete correctly URLQuerySeparators for some sites, this value can be dramatically increased.

 

Dlatego pewnie jest ona przez cpanel modyfikowana, i nikomu nie zależy na znajdowaniu wytrychów do jej aktywacji na shared hostingu. Jeśli na prawdę potrzebujesz takich udziwnień i tracisz miliony przez brak statystyk, to sobie zakup VPSa i tam poustawiaj wszystkie swoje zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie awstats jest sobie taka notka dot. wydajności.

Jest tam też info o zapotrzebowaniu na pamięć RAM. Pod nią mała gwiazdka:

 

 

Dlatego pewnie jest ona przez cpanel modyfikowana, i nikomu nie zależy na znajdowaniu wytrychów do jej aktywacji na shared hostingu. Jeśli na prawdę potrzebujesz takich udziwnień i tracisz miliony przez brak statystyk, to sobie zakup VPSa i tam poustawiaj wszystkie swoje zachcianki.

 

 

 

wiem ze moge sobie sam to poustawiac, mam na swoim dedyku tak pokonfigurowane , ale z pewnych przyczyn(miedzy innymi wygoda i np rozdzielenie www od poczty bo czasami sie przydaje) niektore domeny trzymam na Prohost i uzywam tam cPanel, bo sie przyzwyczailem i lubie, dlatego pytam , moze ktos to jakos rozwiazal , np na poziomie dodawania okreslonych domen do puli ktora nie jest nadpisywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×