Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

[mobile] Miejscówki w poszerzonej rzeczywistości

Polecane posty

Gość nrm

Witam,

 

chciałbym Wam dzisiaj opisać apkę, która od kilku dni jest ogólnodostępna, a którą mieliśmy przyjemność "wyprodukować" (a dokładniej dorobić odpowiednią mapę do platformy Layar). Może dla osoby obeznanej w lokalach w swoim mieście wyda się zupełnie zbędna :) ale zaręczam Wam, że przydaje się jak jesteśmy w rejonach których dobrze nie znamy albo (lub wręcz przede wszystkim!) dla tych wszystkich, którzy do nas przyjeżdżają!

 

Platformy: iPhone, Android (podobno wersja na Symbiana jest w trakcie produkcji).

Do pobrania ZA DARMO w iTunes tutaj:

http://itunes.apple.com/us/app/layar-reali...ser/id334404207

a na androidzie bezpośrednio z telefonu.

 

Szukamy aplikacji LAYAR. Instalujemy, następnie wybieramy zakładkę LOCAL i tam pojawi się ZICHERKA o ile będziecie w zasięgu woj. śląskiego, lub poprzez zakładkę SZUKAJ (wpisujemy "zicherka" lub "katowice"). Wybieramy mapę ZICHERKA.PL i wczytujemy.

 

layar1.jpg

 

Możliwości:

 

1. SZUKANIE - możemy szukać po:

 

a) w zasięgu 500m do 5km od miejsca w którym się znajdujemy

 

:) poprzez kategorie miejscówek

 

c) poprzez wpisanie słów kluczowych np. "karaoke", "kręgle"

 

layar3.jpg

 

2. Mapa ze znalezionymi punktami:

ogólnie do 50 miejscówek z zakresu od miejsca w którym się znajdujemy lub wg. kryteriów z zakładki ustawień szukania.

 

layar5.jpg

 

3. Wykaz znalezionych miejsc na mapie z przybliżoną odległością oraz odnośnikiem do WWW gdzie można sprawdzić opinie o danym lokalu.

 

layar4.jpg

 

4. I coś co trudno opisać słowami - punkty są nałożone na siatkę i wraz z obracaniem się z telefonem aplikacja pokazuje w którym kierunku znajduje się dana lokalizacja. Trudne do wytłumaczenia więc może ten filmik przybliży o jaki bajer chodzi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=b64_16K2e08

http://www.youtube.com/watch?v=A6Le50-QN3o

W tej chwili baza obejmuje ponad 600 (!!!) miejscówek i codziennie dochodzą nowe. To wersja 1.0 naszej mapy, będziemy cały czas uzupełniać i poprawiać błędy. Jak ktoś ma odpowiedni sprzęt to zapraszam do testowania i zgłaszania ew. błędów.

 

layar2.jpg

 

ps. ta technika zwana jest "augmented reality" a po "naszemu": poszerzona rzeczywistość. Okrzyknięta jednym z hitów 2010 na świecie, w Polsce jeszcze mało znana. Trudno powiedzieć co z tego wyniknie :)

 

ps2. przydaje się w momentach gdzie jest potrzeba wyjścia do konkretnego lokalu a nie możemy sobie przypomnieć czy jeszcze w okolicy nie ma jakiejś kawiarni, bilarda etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, już instaluje :-) Ciekawe, jak to będzie śmigać :)

 

 

Edit:

Za szybko się nacieszyłem, nie zauważyłem że aplikacja obejmuje swoim zasięgiem tylko woj. śląskie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Za szybko się nacieszyłem, nie zauważyłem że aplikacja obejmuje swoim zasięgiem tylko woj. śląskie... :/

No niestety, wybacz :) To po prostu zasięg działania naszego serwisu :)

Ale na pocieszenie powiem, że jeden z naszych klientów obejmie całą Polskę choć nie wiem jak z bazą, czy nie będzie ona za mała.

To jest właśnie ta przewaga serwisów regionalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×