Skocz do zawartości
Ajron_Sh.

DZIERŻAWA od osoby fizycznej a prawo i podatki

Polecane posty

Witam.

Przeglądałem forum i google, ale nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi, więc pozwoliłem sobie tu umieścić ten temat.

 

Posiadam kilka domen, mam też serwer ftp i baz danych, NetArt i Home.

Wszystko to jest wykupione na osobę fizyczną. Nie prowadzę żadnej działalności. (pracuję na pełny etat) – założenie działalności raczej odpada.

 

Mam znajomego, który prowadzi małą firmę. Poprosił mnie abym zrobił mu stronkę WWW.

Wykupiłem (na siebie) odpowiednią domenę (w NetArt), stworzyłem mu stronę WWW+DB, na swoim serwerze (w NetArt).

 

Co do kodu strony, to podpisaliśmy umowę o dzieło z przekazaniem praw autorskich (50%) – ale tylko na wykonanie strony (bez domeny, ftp, db itd.).

 

Zastanawiałem się, co z zrobić tym że domena i serwer plików jest na mnie?

Pomyślałem, że wydzierżawię mu (jego firmie), domenę i powierzchnię na moim serwerze oraz miejsce w bazie danych.

Może wszystko na osobnych umowach?

 

!Ale!

 

Jak to zrobić? Jak napisać poprawnie umowę, tak aby US itp., nie przyczepiły się do mnie czy do niego?

No i jak to potem rozliczyć (podatek itd.)

 

Aha, i czy w ogóle mogę to zrobić, jeśli wszystko (domena, serwer+DB) jest na mnie jako osobę fizyczną?

Czy mogę to używać/wydzierżawić do celów komercyjnych jako osoba fizyczna?

 

Proszę o pomoc, radę, link czy namiary na instytucję/miejsce gdzie uzyskam odpowiedzi na powyższe pytania.

 

DZIĘKI!

 

(przeglądałem różne umowy dzierżaw domów, mieszkań, sprzętu itd., ale nie są zadowalające, a na pewno nie wyjaśniają spraw podatkowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zna odpowiedzi?

 

Zbliża się termin opłaty domeny i serwera, nie mogę wziąć od tej firmy żadnych pieniędzy od tak, bez umowy, a opłacić to musze (z własnej kieszeni będzie to bolesne).

 

W tej chwili legalna jest stronka jako kod, bo prawa ma ta firma (jest umowa).

Ale chce żeby też mieli prawa do domeny i miejsca na serwerze (i płacili mi) – i żeby było legalnie (umowa).

 

Więc jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi mi o reklamę na stronie, ani o sam podatek VAT,

chodzi mi o umowę, jak ją napisać, co w niej powinno być itd.

 

Potem, jakie podatki, od czego i ile?

 

dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×