Skocz do zawartości
jackens

Dedyk a sklepy internetowe

Polecane posty

Posiadam serwer dedykowany OVH Kimsufi 08 Reloaded z systemem gentoo.

Chciałbym postawić na nim jak największą liczbę sklepów internetowych. Byłyby to sklepy o odwiedzalności ok. 100-500 UU dziennie każdy. Ile takich sklepów jest w stanie udźwignąć dany serwer, aby działały one przyzwoicie?

Oczywiście, pewnie dużo, zależy od jego konfiguracji, więc jaki system byłby najlepszy, aby serwer działał najwydajniej?

Jeśli w moim poście nie ma istotnych informacji do udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania, proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między duzo a jednym. Gento genialne nie jest. Koniec końców dopiero po własnych testach będziesz wiedział.

 

Wszystko zależy od tego jak napisane będą sklepy, a chyba najbardziej od tego ile towarów będzie w każdym sklepie, jak będzie realizowane wyszukiwanie, jak cache itd

 

Jezeli planujesz utrzymywac cos ciezkiego (ksiegarnia z 1,5 mln ksiazek w ofercie co jest standardem w tej branży) to zapomnij o stawianiu większej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też z jakim Gentoo.. i jaki to serwer.. Bo Release 2 OVh to porażka. Tylko popsuli ten system. A Gentoo jak najbardziej na serwerek :)

 

#edit

Paweł był szybszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma absolutnie żadnego znacznia czy Gentoo, Debian, CentOS, Ubuntu, Suse etc.

Toż każdy z w.w. systemów to tylko userland + kernel vanilla i patch dystrybucyjny.

Nie ma tutaj żadnej magii.

Żeby można było mówić nt. niuansów np. defaultowych ustawień ( nie wiem, sieci? schedulera? fs? ) per dystrybucja,

czy innych pierdółek, trzeba robić naprawdę duże obciążenia.

Liczy się konfig, konfig i jeszcze raz konfig, a bardziej od niego nawet na ile z głową ten sklep był pisany.

Jeśli programista nie jest dupa, admin nie jest dupa, to Ci tych sklepów wejdzie per w miarę sensowny* serwer kilka tysięcy.

 

* nie wiem jakie parametry ma Kimsufi 08 Reloaded, dlatego nie wiem czy ta maszyna jest sensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi,

 

Oto paramtetry serwera

Kimsufi 08

Reloaded

 

Intel Celeron 220

1.2

 

RAM 1GB

 

HD

250 GB IDE/SATA

 

Przepustowość

100 Mbps

 

Transfer

bez limitu

 

IP

1 + 1 Fail Over

 

Tak jak napisałem liczba odwiedzin dziennie ok. 100-500. Silnik sklepu Prestashop.

W sklepie ok 2000 produktów, rozmiar bazy ok 5 MB.

Chciałbym postawić na tym serwerze jak największą ilość podobnych sklepów.

Samego serwera nie chcę zmieniać, gdyż mam go już ponad 2 lata i ciężko znaleźć podobny stosunek parametry/cena.

 

Co doradzilibyście w mi takiej sytuacji. W razie potrzeby większej ilości informacji, proszę dać znać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pretashop zarzyna serwery pełną gębą, a ten Kimsufi to najgorszej maści szrot. Zapomnij!

Nie radzę również hostować stron klientów na czymś co nie ma chociaż tych dwóch dysków.

CPU QC, 8 GB RAM i 64bitowy OS, dwa dyski conajmniej i zmień soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×