Skocz do zawartości
analyzer

Przeslanie komendy na inny tty

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie czy jako root na serwerze mogę przesłać komendę na inny terminal ?

 

Komenda echo 'df -h' >/dev/pts/0 przez inne tty jest interpretowana jako tekst czyli się wyświetla na innym terminalu ale nie wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie próbowałem, ale możesz spróbować umieścić to w cytacie `df -h` (tym nad tabulatorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety gdy jest w takim cytacie `polecenie` - w ogóle jest nie wyświetlane natomiast gdy jest 'polecenie' lub "polecenie" to polecenie jest przesyłane w postaci tekstu i nie jest wykonywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy jako root na serwerze mogę przesłać komendę na inny terminal ?

Przykład: cat /proc/cpuinfo | wall

 

Wynik zostanie wysłany na wszystkie inne terminale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że przykład 'df -h' jest tylko przykladem natomiast twoja komenda dziala na zasadzie broadcastu czyli przesyła to co widzi terminal w którym pracujesz. Natomiast mnie interesuje wykonywanie polecen zdalnie na innych terminalach bez logowania na nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że przykład 'df -h' jest tylko przykladem natomiast twoja komenda dziala na zasadzie broadcastu czyli przesyła to co widzi terminal w którym pracujesz. Natomiast mnie interesuje wykonywanie polecen zdalnie na innych terminalach bez logowania na nie..

Fakt, sorry. Nie ma takiej możliwości. Nie rozumiem też po co chcesz coś takiego robić.

Napisz dokładnie, bo pewnie da się ten problem jakoś inaczej rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cat /etc/passwd &> /dev/tty3
df -h &> /dev/tty3

Oba działają jeśli chodzi o wyświetlenie wyników.

Natomiast procesu mającego domyślne stdio na terminalu nie utworzysz, bo to nie ta przestrzeń procesów chyba :)

 

 

Natomiast mnie interesuje wykonywanie polecen zdalnie na innych terminalach bez logowania na nie..

Pomyśl co tu napisałeś... Nie jest to wg ciebie poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa - odpalanie bez autentykacji jakichś procesów w nie-swojej przestrzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×