Skocz do zawartości
Gość Pokuć

VirtualBox

Polecane posty

Gość Pokuć

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce VirtualBox dzięki któremu mogę stawiać maszyny wirtualne. Teraz pytanie, czy mogę na nim zainstalować system operacyjny czy tylko korzystać w wersji LiveCD ? Na chwilę obecną mam ustawione 3 systemy z rodziny Linux: Debian, Ubuntu i openSuSE. Wersja LiveCD nie pozwala na zbyt wiele, nie mogę np zainstalować Apache i tym podobnych. Czy jest to możliwe ? Na upartego bym mógł te 3 systemy zainstalować normalnie... Ja wolałbym jednak mieć na na maszynie wirtualnej bo jak się coś zepsuje to nie muszę instalować się martwić co z pozostałymi systemami (Chodzi o to jak zepsuje system który jest odpowiedzialny za start i wybór pozostałych). No i chętnie przyjmę garść porad dotyczącą zabawy na Maszynach wirtualnych. Jak pozbawić system internetu itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz zainstalować systemy operacyjne na virtualboxie. Wystarczy że stworzysz w kreatorze maszyny wirtualnej dysk i na nim zainstalujesz dystrybucje. Jeden dysk, jedna dystrybucja i będzie idealnie.

 

Żeby maszynę pozbawić internetu odłącz w ustawieniach (wyłączonej maszyny) kartę sieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×