Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nocny_Marek

[wirtualny] Serwer pod duże forum

Polecane posty

Witam!

 

Prowadzę dość duże forum (71700 użytkowników, 400000 odsłon, 85000uu, transfer około 50gb - miesięcznie) i do tej pory znajdowało się na dedykowanych serwerach "po znajomości". Chciałbym przenieść się w inne, mniejsze ale własne miejsce i zastanawiam się, czy serwer wirtualny wystarczy. Maksymalnie zaobserwowałem 90 użytkowników online, forum działa na zmodyfikowanym i zoptymalizowanym silniku phpBB modified by Przemo. Do tej pory - tak jak pisałem - forum znajdowało się na mocnych maszynach u znajomych, ale mam już tego dość - wiadomo, darmowo to i nie można ponarzekać, a ostatnio strasznie dużo awarii) dlatego szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia który serwer będzie odpowiedni na ten moment i w perspektywie na kilka / kilkanaście miesięcy. Znalazłem coś takiego z oferty hetzner.de: http://www.hetzner.de/de/hosting/produkte_webspace/level19/ jednakże nie wiem, czy to wystarczy. Wymogi są niewielkie, musi to dobrze działać (stabilnie), cena powinna być odpowiednia do specyfikacji a sam serwer oraz firma - zagraniczna, ale nie we Francji (póki co myślałem o Niemczech, stąd poszukiwania w hetzner.de). Jeszcze takie pytanie - być może głupie, ale tak jak piszę dawno nie byłem na nie-dedyku - czy na wirtualnym serwerze można hostingować tylko 1 stronę, czy np. homepage lub drugie forum (malutkie) również? Proszę Was o poradę... Nie chciałbym przepłacać, ale nie chciałbym również wpaść z deszczu pod rynnę i wybrać coś zupełnie nieodpowiedniego.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc! :-)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakieś dane na temat generowanego obciążenia przez forum?

 

Raczej (czytaj raczej na pewno) potrzebujesz VPS`a przy takich odwiedzinach, szczególnie na Przemo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone, czy mógłbyś w takim razie polecić odpowiedniego VPS'a? Interesuje mnie lokalizacja zagraniczna, tak jak pisałem najlepiej Niemcy lub te okolice. Danych dotyczących obciążenia nie mam.  Takie pytanie jeszcze: jak z płatnościami zagranicznymi w euro jest? W jaki sposób przelać pieniążki jak najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prowadzę dość duże forum (71700 użytkowników, 400000 odsłon, 85000uu, transfer około 50gb - miesięcznie) i do tej pory znajdowało się na dedykowanych serwerach "po znajomości". Chciałbym przenieść się w inne, mniejsze ale własne miejsce i zastanawiam się, czy serwer wirtualny wystarczy. Maksymalnie zaobserwowałem 90 użytkowników online, forum działa na zmodyfikowanym i zoptymalizowanym silniku phpBB modified by Przemo. Do tej pory - tak jak pisałem - forum znajdowało się na mocnych maszynach u znajomych, ale mam już tego dość - wiadomo, darmowo to i nie można ponarzekać, a ostatnio strasznie dużo awarii) dlatego szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia który serwer będzie odpowiedni na ten moment i w perspektywie na kilka / kilkanaście miesięcy. Znalazłem coś takiego z oferty hetzner.de: http://www.hetzner.d...bspace/level19/ jednakże nie wiem, czy to wystarczy. Wymogi są niewielkie, musi to dobrze działać (stabilnie), cena powinna być odpowiednia do specyfikacji a sam serwer oraz firma - zagraniczna, ale nie we Francji (póki co myślałem o Niemczech, stąd poszukiwania w hetzner.de). Jeszcze takie pytanie - być może głupie, ale tak jak piszę dawno nie byłem na nie-dedyku - czy na wirtualnym serwerze można hostingować tylko 1 stronę, czy np. homepage lub drugie forum (malutkie) również? Proszę Was o poradę... Nie chciałbym przepłacać, ale nie chciałbym również wpaść z deszczu pod rynnę i wybrać coś zupełnie nieodpowiedniego.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc! :-)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

Dla czego przekreślasz Francję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan, Francja to przede wszystkim OVH, a nawet jak nie, to inna firma która sama jest w OVH, a z tą firmą mam złe wspomnienia, ujmę to tak. W kraju nie chcę, bo drogo. Pozostaje zagranica, najlepsze pingi i - jak myślę - profesjonalizm znajdę w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan, Francja to przede wszystkim OVH, a nawet jak nie, to inna firma która sama jest w OVH, a z tą firmą mam złe wspomnienia, ujmę to tak. W kraju nie chcę, bo drogo. Pozostaje zagranica, najlepsze pingi i - jak myślę - profesjonalizm znajdę w Niemczech.

 

Nie wiem co jest przyczyną "złych wspomnień" ale my korzystamy z OVH od ponad 2 lat - bez większych problemów i przestojów. Wszystko zależy od tego jak się zarządza otrzymanym sprzętem i jak się zgłasza usterki - my nie mieliśmy jeszcze w czasie naszej współpracy z OVH najmniejszych problemów.

 

 

Niemcy przerabialiśmy - dwie firmy - i więcej nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone, czy mógłbyś w takim razie polecić odpowiedniego VPS'a? Interesuje mnie lokalizacja zagraniczna, tak jak pisałem najlepiej Niemcy lub te okolice. Danych dotyczących obciążenia nie mam. Takie pytanie jeszcze: jak z płatnościami zagranicznymi w euro jest? W jaki sposób przelać pieniążki jak najtaniej?

 

Trudno abym polecał inne firmy, skoro sami mamy serwery VPS ulokowane w Niemczech.

 

U na płatność jest wykonywana poprzez Paypal, jako że nasza firma jest z UK, wpłata jest konwertowana na Funt Brytyjski w momencie płatności.

Możesz wpłącać w każdej walucie poprzez usługi PayPal.

Paypal moim zdaniem jest najlepszym sposobem wpłaty za usługę. Wpłaty są księgowane automatycznie i natychmiastowo.

 

Poniżej link do oferty VPS:

 

http://www.mzhost.co.uk/vps_lista.html

 

Istnieje możliwość dołączenia administracji do serwera, w przypadku takiej potrzeby.

 

Odnośnie OVH nie polecam, ale wiele osób sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3000 uu/dzień przy zoptymalizowanym przemo i już go wysyłacie na VPS-a?? Czy to nie zbyt szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3000 uu/dzień przy zoptymalizowanym przemo i już go wysyłacie na VPS-a?? Czy to nie zbyt szybko?

 

No nie wiem, raczej nie puściłbym takie konta na współdzielony, bo wtedy niektórzy klienci mogą mieć wolniejsze połączenie z bazą danych ... :)

 

jakby nie było to: (71700 użytkowników, 400000 odsłon, 85000uu, transfer około 50gb - miesięcznie).

 

 

Zresztą najlepiej przetestować, ale Przemo to zasobożerny skrypt forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 UU to mało.

 

Użytkowników dość dużob o 70 tys.

 

Kwestia taka jeśli nie masz nawalone modów, dodatków - syfu to shared powinien styknąć.

 

 

Patrz Sygnaturka. Ja się hostuje w Unixie i sobie chwalę :] Mają markowe serwery w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malitek, z grubszych to modyfikacja seo spider friendly i bbcode manager tylko, plus poprawki usprawniające działanie. Sam nie wiem czy potrzebuję aż VPS'a, czy wystarczyłby taki hosting jak podałem w pierwszym poście. No i podstawowa sprawa - serwer ma być za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

A jaki masz budżet?

Bo jak do 600-800zł rocznie to da radę jeszcze coś niezłego w PL wyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×