Skocz do zawartości
Gość bigsmok

Laptop

Polecane posty

Gość bigsmok

Witam, pisze ten temat z nadzieją ze doradzicie mi, planuje zakupić laptopa do celów edukacyjnych i do "pracy"  

 

zastosowanie jakie mialo by być to: programowanie, tworzenie stron www, grafika 2D/3D, administracja siecią. 

 

Zalezalo by mi na tym aby laptop był w dość przystępnej cenie.

 

System operacyjny nie musi być ponieważ w domu mam 2 płytki oryginalne z windowsem, jednakże planuje zainstalowac linuxa i windowsa (dwa systemy). 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jak to rozumieć grafika 3D oraz przystępna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze ten temat z nadzieją ze doradzicie mi, planuje zakupić laptopa do celów edukacyjnych i do "pracy"

 

zastosowanie jakie mialo by być to: programowanie, tworzenie stron www, grafika 2D/3D, administracja siecią.

 

Zalezalo by mi na tym aby laptop był w dość przystępnej cenie.

 

System operacyjny nie musi być ponieważ w domu mam 2 płytki oryginalne z windowsem, jednakże planuje zainstalowac linuxa i windowsa (dwa systemy).

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

połączenie słów grafika, przystępna cena, laptop może być hmm.... niezbyt osiągalne

Wytłumacz jeszcze co rozumiesz przez przystępną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki musisz kupić coś z min. 17" matrycą. Jeśli do tego ma być to grafika 3D, to procek i grafika też muszą być z wyższej półki, przyda też się duża ilość RAMu i spory dysk. A to raczej wyklucza automatycznie "dość przystępną" cenę.

 

Przykład: http://www.komputronik.pl/index.php/product/96317/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Toshiba_Qosmio_X500_118.html (6599PLN)

 

 

 

 

P.S.

 

Masz tylko płytki, czy też wolne licencje na Windę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że jeżeli ktoś chce się zajęć grafiką na poważnie, to raczej taki laptop to służy do przenoszenia i prezentowania projektów, a niekoniecznie wykonywania konkretnych prac. Wiadomo, że jeżeli chcesz sobie jakąś stronę w photoshopie sklepać to cudów nie trzeba, ale jak dojdą ci bardziej skomplikowane operacje, duże ilości filtrów to może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że jeżeli ktoś chce się zajęć grafiką na poważnie, to raczej taki laptop to służy do przenoszenia i prezentowania projektów, a niekoniecznie wykonywania konkretnych prac. Wiadomo, że jeżeli chcesz sobie jakąś stronę w photoshopie sklepać to cudów nie trzeba, ale jak dojdą ci bardziej skomplikowane operacje, duże ilości filtrów to może być kiepsko.

Jeśli chodzi o choć w miarę profesjonalne projekty, to się zgodzę, ale dla użytkowników, którzy praktycznie tylko się grafiką bawią taki lapek z 17-18" matrycą LED wystarczy. Myślę, że bigsmok nie będzie robił projektów do druku wielkoformatowego ;)

 

 

 

BTW, któryś z Was widział może w którymkolwiek ze sklepów Media Markt działające monitory Eizo? Rozglądam się ostatnio za czymś nowym, bo mój wysłużony T965 powoli daje znać, że czas wysłać go na zasłużoną emeryturę i zajrzałem do MMarkt w Szczecinie. Stoi tam wszelkich monitorów z setka, w tym 3 sztuki Eizo, niestety nikt nie zadał sobie trudu ich podłączenia (wszystkie inne działają). Sądzę, że wynika to z debilizmu obsługi, która nie potrafi prawidłowo ich skalibrować, ale może gdzieś są jacyś bardziej oblatani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głowy sobie nie dam uciąć, ale ostatnio byłem po płyty w Solvay Park w Krakowie i tak praktycznie przebiegając przez niego widziałem chyba właśnie te monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×