Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DiKlion

Odpowiedni hosting pod małą księgarnie

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem laikiem w sprawach hostingu.

 

Planuję otworzyć sklep księgarnie, jaki serwer waszym zdaniem będzie odpowiedni na skrypt zen-cart, 100 pozycji na początek, powinna być możliwość bezbolesnego powiększenia parametrów?

 

Inne parametry to niezawodność i szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy serwer z obsługą PHP oraz SQL.

Wystarczy 2 GB powierzchni oraz 20GB transferu na miesiąc (oczywiście na początek).

Niezawodoność i szybkość powinieneś przetestować samodzielnie. Praktycznie każda firma ma okres testowy w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Wystarczy 2 GB powierzchni oraz 20GB transferu na miesiąc (oczywiście na początek).

Wydaje mi się, że nawet 1GB i ok. 6GB transferu miesięcznie, no może max. 10GB, bo początkowo na więcej, wg mnie, po prostu nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kwocie do 100 zł/miesiąc.

 

Znalazłem taką ofertę w dhosting jak dKonto Personal, czy taki parametr jak SSH (secure shell) będzie przydatny.

 

Wprawdzie dKonto Personal+ wygląda nieźle i wydaje się mieć wszystko z zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet 1GB wystarczy na początek, jednak w cenie nie ma większej różnicy, a lepiej mieć mały zapas w transferze i dysku.

Za 100 złotych na miesiąc to masz już VPS, nie wiem po co chcesz marnować pieniądze na start.

Zaczynasz od mniejszego konta, w momencie kiedy widzisz ruch na stronie zmieniasz pakiet na wyższy.

Jak strona zacznie generować obciążenie pod limitem, wtedy możesz myślić o prywatnym serwerze.

 

Aby korzystać z SSH musisz mieć podstawową znajomość komend linuxa.

 

Dhosting jak najbardziej, ale popatrz na cenę. W innej firmie miałbyś opłacone konto nawet na 3 lata za taką kwotę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko wiecie co, ja tak patrzę coraz częściej na prośby o hosting pod sklep. W większości przypadków taki sklep powinien zarejestrować swoja bazę danych w GIODO, tylko że mało kto o tym wie. Narazie jest spokój i nie ma kontroli, ale może w końcu się okaże, że już nie będzie tak wesoło. To tak na marginesie, trochę odbiegając od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dhosting jak najbardziej, ale popatrz na cenę.

Święty spokój o swoją stronę jest czasami bezcenny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

No właśnie, święty spokój nie oznacza, że trzeba wydawać aż 149zł miesięcznie, jest wiele firm, które oferują mniejsze pakiety, przy tej samej, może nawet lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, święty spokój nie oznacza, że trzeba wydawać aż 149zł miesięcznie, jest wiele firm, które oferują mniejsze pakiety, przy tej samej, może nawet lepszej jakości.

Ale tu mowa w przypadku dhostingu o dKoncie Personal, a ono kosztuje 149zł rocznie

Za 149 miesięcznie to jest już wypasiony dVPS Personal ;)

 

Więc ja nie uważam tego za wygórowaną kwotę. A jeśli patrzeć na post MZone - to za 50zł/rok to świętego spokoju się raczej nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Za 100 złotych na miesiąc to masz już VPS, nie wiem po co chcesz marnować pieniądze na start.

Zaczynasz od mniejszego konta, w momencie kiedy widzisz ruch na stronie zmieniasz pakiet na wyższy.

Jak strona zacznie generować obciążenie pod limitem, wtedy możesz myślić o prywatnym serwerze.

 

 

 

Przesada z tą ceną to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Fercio ma rację, Dhosting to dobra firma, duża i dlatego może sobie pozwolić na tak wysoką cenę.

 

Jednak dobry hosting i znacznie taniej kupisz bez żadnego problemu, dowodem tego jest wiele firm działających na forum.

Wystarczy przetestować, przejrzeć oferty z forum czy w internecie.

Firmy te przez dłuższy czas budują swoją markę, niestety znacznie niższym kosztem oraz znacznie dłużej niż te duże firmy.

W końcu Google też zaczynało w garażu ;)

 

 

Nie jest to żadne ryzyko, oczywiście, nie mam na myśli firm z Allegro z pakietami za 5 zlotych.

A w zasadzie większość tych firm dziłających tu na forum, posiada o wiele tańsze pakiety i są także niezawodne i dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Przepraszam za błąd. Oczywiście chodziło mi o opłatę roczną. Inne firmy mają już od 20-30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupić, to oczywiście, że kupisz...

Ale nie mamy się co oszukiwać - że albo nie będzie to oferta tak korzystna parametrycznie (głównie chodzi o limit transferu), albo też jakościowo (choćby przykładowo support, który akurat klasówkę/maturę pisze, więc nie odpowie nam on-demand na pytanie ;); lokalizacja - nie Polska a jakieś Antypody itp. rzeczy).

 

A ci poważniejsi (czy to home, netart, kei, iq, prohost, dust) to mają podobne pakiety w podobnej cenie.

Mówiąc oczywiście o regularnych, nie-promocyjno-haczykowych ofertach.

 

Edit => Astron - może mają.

Ale IMO to nie zagwarantują ci świętego spokoju.

Właśnie takie podejście jak twoje, to generuje dużo pretensji i jęków w dziale Host-Is-Down. No bo przecież myślisz sobie zapłaciłem 30zł i wymagam 101% dostępności serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem, jutro mam klasówkę. :)

 

A tak na poważnie, częściowo masz rację.

Klient czy płaci 30 zlotych na rok, czy też 300 złotych na rok, napisze max. kilka ticketów w roku.

Niestety ten klient co zapłacił 30 złotych wykrzyczy admina po brzegi, za byle co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×