Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hoole

Wysyłka mailingu -vs - trafianie do spamu.

Polecane posty

Witam, w najbliższym czasie planuję rozesłać mailing do użytkowników.

 

Nie chciał bym zbytnio obciążyć serwera, mam możliwość ustalenia wysyłki w Paczkach. Przykładowo po 1000 maili. Oraz ustalenie czasu wysyłki pomiędzy każdym z adresów w paczce.

 

Tu pojawia się pytanie, jak najlepiej wysłać taki mailing. Ilość userów to około 10K.

 

Nie chciał bym zbytnio obciążyć serwera, nie chciał bym aby maile zaczęły trafiać do spamu, w kolejnych wysyłkach. Pamiętam że miałem pewien skrypt, który wysyłał maile jak leci, bez żadnych odstępów czasowych. I tak oto serwery pocztowe wrzucały każdy późniejszy mail z mojego serwera do Spamu. Koniecznie chcę tego uniknąć ponownie, tym bardziej że jestem na nowym serwerze.

 

 

Co ile powinien być wysyłany email ze skryptu? Przykładowo 10K maili, i wysłanie listu do każdego z adresów co 1min.

 

A może najlepiej wysyłać paczkę - do 200 skrzynek. Bez odstępów czasowych 200 maili = kilkadziesiąt sekund. Wysłanie kolejnej paczki (200) po przykładowych 10min.

 

 

 

Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz shared to i tak masz limity co do ilość wysłanym maili wiec sprawdź u swojego usługodawcy. Bez problemu możesz wysłać na raz wszystko (na raz nie oznacza, ze puszczasz funkcją mail() jednocześnie 10k maili), bo to że trafiasz do spamu to zależy od analizy treści wiadomości i czy serwer wysyłkowy nie jest w jakiś RBL-ach. W poście http://www.webhostin...post__p__200711 opisywałem jak ja to robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o treści. Czytałem dziś o tym.

Jednak jakieś 2 miesiące temu (zabijcie mnie nie pamiętam gdzie), czytałem że jeśli taki GMAIL otrzyma na raz kilkaset maili o tej samej treści. Od razu wrzuca je do spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×