Skocz do zawartości
bumfank

Serwer pod Windows 2003 i Subiekt

Polecane posty

Witam,

 

W firmie posiadamy mały serwer na którym postawiony jest Subiekt, Gestor i inne oprogramowanie Insertu. Powoli już nie domaga (dużo danych na mssql, dużo osob z innych oddziałów zalogowanych do serwera, który stoi na słabym łączu). Zastanawiamy się więc nad opuszczeniem naszego wewnetrznego serwera na rzecz kupna dobrego dedyka w OVH. Wiemy już jaki sprzet chcemy, gdzie kupić dodatkowe licencje itp. Ale zastanawiamy się jak to będzie wyglądać jeśli 20 użytkowników będzie siedzieć na pulpitach zdalnych z serwerem który rozlokowany jest we Francji. Czy dostęp będzie dość płynny, wkońcóż teoretycznie będziemy do 100mbps lub 1gbps łącza podpięci. Czy ktoś już takie coś wdrażał i jak wyglądała taka praca na pulpitach zdalnych, czy było pięknie czy lepiej pomyśleć nad innym hostingodawcą.

 

Dziękuję za pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wątpię, żeby łącze stanowiło tutaj problem. Jeżeli użytkownicy łączą się z serwerem przez serwer terminali (a raczej innej możliwości tutaj nie widzę) to raczej łącze nie powinno stanowić problemu. Wszystkie operacje dostępu do bazy są w takim momencie realizowane bezpośrednio na serwerze, a przekazywany jest jedynie obraz pulpitu. Proponowałbym przyjrzeć się samym parametrom serwera i ewentualnie zmodyfikować jego konfigurację, bądź w ogóle zakupić nowy serwer. Zazwyczaj okazuje się, że dokupienie dodatkowej kości pamięci poprawia znacząco komfort pracy.

 

Inna rzecz, czy ovh zapewni firmie odpowiednie warunki pracy i bezpieczeństwo danych.

 

Natomiast jeżeli chodzi o pingi, to sam mam klienta, który ma serwer zlokalizowany w Niemczech (bodajże webtropia.com) i równocześnie łączy się tam jakieś 30 osób. Da się pracować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

 

Dokładnie, użytkownicy mają się logować do serwera przez pulpit zdalny, i wiem na jakiej zasadzie to działa, głównie chodzi mi o płynność w działaniu o to aby nie były odczuwane tzw. lagi, miło by było gdyby ktoś posiadał taka konfiguracje i był w stanie nagrać filmik pokazujący jak się pracuje na takim serwerze (np pisanie w wordpadzie albo buszowanie po stronach www ;-) ) oddalonym o 1200km ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi pulpitu zdalnego w Windows 2008 R2 / (usługi terminalowe w "zwykłym" 2008) wspierają też coś, co użytkownik końcowy widzi jako zewnętrzną aplikację - czyli przejmowana jest tylko część pulpitu. Chodzi to całkiem nieźle, ZU nie widzi nawet, że łączy się przez RDP z jakimś tam pulpitem - ot taka wirtualna aplikacja mu się tworzy.

Jeśli będziesz zainteresowany małymi testami, to daj znać na PW, to ci jakiegoś Painta albo Wordpada wystawię u siebie, to zobaczysz sam, jak to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś w ovh o udostępnienie zdalnego pulpitu na którymś serwerze - pewnie mają taką możliwość.

 

Ewentualnie spróbuj wziąć na próbę vpsa i tam zainstaluj zdalny pulpit - komfort pracy powinien być podobny jak przez jakieś vnc.

 

Ale tak jak pisałem wcześniej - proponowałbym najpierw sprawdzić parametry serwera, najlepiej poprosić o pomoc jakiegoś konkretnego dystrybutora z okolicy.

 

edit:

Usługi pulpitu zdalnego w Windows 2008 R2 / (usługi terminalowe w "zwykłym" 2008) wspierają też coś, co użytkownik końcowy widzi jako zewnętrzną aplikację

Interesujące - nawet nie wiedziałem o tym. Do tej pory taką opcje umożliwiały raczej dedykowane rozwiązania (Citrix na przykład) ale przez to często zdarzało się, że niektóre systemy miały problemy z tego typu instalacją, a o wsparcie ze strony producentów systemów trudno wtedy się doprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×