Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
crooveck

Czy dostanę kod authinfo do nieopłaconej domeny?

Polecane posty

Witam

Kilka dni temu skończył mi się abonament na domenę .pl w home.pl. Z racji tego, że koszty przedłużenia są u nich bardzo wysokie chciałbym przenieść ją gdzie indziej.

Moje pytanie, to czy do nieoplaconej domeny ale jeszcze w tym okresie "spadowym" dostanę kod authinfo, aby przenieść ją do innej firmy i tam opłacić? Jeżeli home.pl mi nie wyda kodu, to czy powinienem zwrócić się bezpośrednio do NASK?

 

Od razu uprzedzam pytania, to jest już kolejne przedłużenie w home.pl, więc regulamin promocyjny nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Transferu domeny możesz dokonać najpóźniej na 7 dni przez upływem terminu ważności.

Nie masz wyjścia. Musisz opłacić domenę w home.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim na jakim etapie jest domena? Czy jeszcze działa, czy już zablokowana, czy już spuszczona?

Potem patrzysz ile tam dni dla pl-ek było (14?) aby transferować i już wiesz, czy transfer wypali.

 

Druga, podejrzewam, że najbardziej prawdopodobna tutaj opcja, to taka, że home może Ci ją szybko przedłużyć na ich warunkach, a potem sobie wytransferujesz. Jak będziesz za dużo kombinował, to domena spadnie i przejmie je jakiś !_%(*!)$*$ typu fastdupark.com.net.tw czy inny syf.

 

Ja nie wiem.. ludzie to kombinują jak zaoszczędzić 20-30-40zł zamiast po prostu dobrze lokować usługi i kasę w sensownych firmach.. zero wyobraźni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×