Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hektor

Sponsoring w zamian za reklame.

Polecane posty

Witam.

 

Posiadam w tej chwili komercyjny, niewykorzystany skrypt forum. Wpadłem na pomysł udostępnienia go pod jakiś projekt. W zamian za wprowadzenie własnych reklam i czerpania z tego części zysków. Drugą część otrzymałaby osoba, którą sponsoruje.

 

Według was jest to dobry pomysł? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie i ile można zarobić na takim czymś.

 

p.s. Wstępnie zaczynam poszukiwania i jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę o PM. UWAGA! Zasponsoruje tylko istniejące projekty, w miarę prosperujące serwisy.

 

!edit do tego dokładam własną podstawę hostingową, by mieć kontrolę nad skryptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO to będzie niewypał.

 

Forum, które potrzebuję wydajnego komercyjnego skryptu, bo na hostingach shared generuje duże obciążenie, to go stać na taki zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMHO to będzie niewypał.

 

Forum, które potrzebuję wydajnego komercyjnego skryptu, bo na hostingach shared generuje duże obciążenie, to go stać na taki zakup.

 

Z jednej strony BlueMan masz rację, ale z drugiej to zawsze można trochę oszczędzić bo zamiast kupować skrypt wydajesz kase na reklame itp.

 

Posiadam w tej chwili komercyjny, niewykorzystany skrypt forum. Wpadłem na pomysł udostępnienia go pod jakiś projekt. W zamian za wprowadzenie własnych reklam i czerpania z tego części zysków. Drugą część otrzymałaby osoba, którą sponsoruje.

 

Według was jest to dobry pomysł? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie i ile można zarobić na takim czymś.

 

p.s. Wstępnie zaczynam poszukiwania i jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę o PM. UWAGA! Zasponsoruje tylko istniejące projekty, w miarę prosperujące serwisy.

 

!edit do tego dokładam własną podstawę hostingową, by mieć kontrolę nad skryptem

 

Pomysł fajny ale warunki jakie stawiasz są conajmniej śmieszne.

 

Powiem wprost: mi to wygląda na szukanie jelenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za kilka miesięcy znudzi się współpraca, zabierzesz licencje na skrypt, i po ptokach, a ktoś zostanie z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliście dodać że to ma być już "chodzące" forum, czyli albo już ktoś ma licencję na ten skrypt,

więc nie potrzebuje, albo migracja czyli dodatkowa robota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak potem sponsor zabierze skrypt - to znowu dodatkowa robota z konwersją skryptu.

Strata części danych, itp :/

 

 

Mi by się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zauważyliście jednej rzeczy:

 

Posiadam w tej chwili komercyjny, niewykorzystany skrypt forum. Wpadłem na pomysł udostępnienia go pod jakiś projekt. W zamian za wprowadzenie własnych reklam i czerpania z tego części zysków. Drugą część otrzymałaby osoba, którą sponsoruje.

 

UWAGA! Zasponsoruje tylko istniejące projekty, w miarę prosperujące serwisy.

 

!edit do tego dokładam własną podstawę hostingową, by mieć kontrolę nad skryptem

 

Zauważcie że osoba która dostanie skrypt nie dośc że ma kupę roboty przy konwersji, przekierowaniu linków itp., to jeszcze musi połowę zysków z reklam oddać mu.

 

Na dodatek pliki skryptu i baza są u niego na serwerze . Jak mu się znudzi współpraca to zmieni hasło na ftp i zostajemy z ręką w nocniku.

 

Nie mamy ani skryptu, ani bazy danych.

 

P.s Kiedyś jedna osoba oferowała mi coś takiego na jeszcze lepszych zasadach.

Prócz tego że wszystko miało leżeć na jego serwerze chciał przed rozpoczęciem wspólpracy żebym zrobił na niego cesję domeny - miało to byc dla niego zabezpieczenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważcie że osoba która dostanie skrypt nie dośc że ma kupę roboty przy konwersji, przekierowaniu linków itp., to jeszcze musi połowę zysków z reklam oddać mu.

Na odwrót - to sponsor daje reklamy i 1/2 kasy oddaje sponsorowanemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ostatnio miałem taki numer, tak zwany kolega załatwił mnie w ten sposób że dokonałem cesji konta na niego a potem on zmienił wszystkie hasła i przestał się odzywać. Dobrze że domeny na niego nie przepisałem, niedługo nie będzie miał z niej pożytku... Dlatego odradzam tego typu układy, rozumiem zabezpieczenia itd ale trzeba uważać żeby nie wyjść na idiote tak jak to było ze mną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×