Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adrin

Jaki najtańszy dedyk bez setup fee albo z małą opłatą - jest coś tańszego od kimsufi?

Polecane posty

Witam,

chcę kupić sobie możliwie najtańszy serwer dedykowany - zdecydowałbym się na kimsufi, jednak opłata instalacyjna mnie odstrasza. Serwer ma być póki co "do zabawy" - nie potrzebuje supportu, wysokiego uptime'u ani gigantycznych transferów. To czego potrzebuje to:

  • Procek 2 ,3 lub 4 rdzeniowy
  • min. 3 GB ramu

Budżet tak do ~200 pln (tak wiem mało.. ale jakos ovh potrafi ;)

 

System operacyjny - linux lub jakiś system do wirtualizacji - Docelowo chciałbym sobie postawić co najmniej 1 wirtualną maszynę z windowsem 2008 (mam swoją licencję).

 

Póki co znalazłem za 235 zlotych serwer z quad corem i 6 gb ramu bez opłaty instalacyjnej (promocja do konca miesiaca), jest może coś lepszego w porówywalnej cenie?

A może kolokacja jest jakimś rozwiązaniem (złożenie serwerka samemu) - w ogóle się na tym nie znam... jest to osiągalne w cenie ~200 pln? W Polsce lub zagranicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może kolokacja jest jakimś rozwiązaniem (złożenie serwerka samemu)

Kolokacja wyjdzie Cię w większości przypadków więcej niż dzierżawa 2 razy mocniejszego serwera :)

W Polsce 2 rdzenie i 4GB DDR2 za ok. 200 zł może Ci się uda znaleźć, może najdmen coś tam ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja wyjdzie Cię w większości przypadków więcej niż dzierżawa 2 razy mocniejszego serwera :)

W Polsce 2 rdzenie i 4GB DDR2 za ok. 200 zł może Ci się uda znaleźć, może najdmen coś tam ma ?

 

Co Ty palisz ?

Kolokacja to koszta rzędu 200 - 300 zł netto ... łącze to inna sprawa, ale jak niby colo ma być 2 x droższe od dedyka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli końcowe koszta, zresztą, jak dla mnie przy jednym serwerze nie opłaca się go kolokować, co innego przy kilku(nastu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co znalazłem za 235 zlotych serwer z quad corem i 6 gb ramu bez opłaty instalacyjnej (promocja do konca miesiaca), jest może coś lepszego w porówywalnej cenie?
Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×