Skocz do zawartości
kamilos

optymalizacja serwera vps

Polecane posty

Witam mam takie pytanie jak mogę z optymalizować mój serwer żeby chodził szybciej mam serwer vps jest on dosyć dobry posiada 2gb ramu gwarantowanego a moje forum nie jest jakieś duże działa na skrypcie vbulletin, dziennie ma 6,5 tys unikalnych użytkowników według statystyk stat.4u.pl, włascicel firmy zapewnial ze vps jest dość mocy tylko trzeba go z optymalizować pod swój serwis, bo chodzi wolno <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jak mogę z optymalizować mój serwer żeby chodził szybciej mam serwer vps jest on dosyć dobry posiada 2gb ramu gwarantowanego a moje forum nie jest jakieś duże działa na skrypcie vbulletin, dziennie ma 6,5 tys unikalnych użytkowników według statystyk stat.4u.pl, włascicel firmy zapewnial ze vps jest dość mocy tylko trzeba go z optymalizować pod swój serwis, bo chodzi wolno <_<

"Optymalizacja" zawsze powinna być wynikiem pomiaru. Sprawdzasz jaki zasób (IO/CPU) i jakie procesy (apache, baza danych) powoduje wolne działania systemu i korygujesz ustawienia. Według mnie bez wglądu w system nie da się określić co można zoptymalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

wykonaj komendy:

 

cat /etc/my.cnf

 

apache2 -V

 

free -m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×