Skocz do zawartości
stebciu

Domena .org i dzialalnosc komercyjna

Polecane posty

Witam

Chcialem zarejestrowac domene [nzawastrony].org, dlatego ze domeny z .pl sa juz wykupione.

Wiem ze .org teoretycznie sa przeznaczone dla organizacji non-profit.

I zastanawiam sie czy moge rejestrowac taka domene jesli na stronie beda prowadzone dzialania czysto komercyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

IMO obecnie same rozszerzenia nie są już tak istotne i raczej wszystko jedno, czy weźmiesz org, czy pl czy com. De facto domena należy do Ciebie i nikt nie może Ci nakazać stawiania na niej tego czy innego.

 

Póki co nie słyszałem również o jakichkolwiek prawach, które by to regulowały czy sprawdzały (jest to raczej kwestia umowna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie domeny .mil i .gov (i chyba jeszcze .edu) są w jakiś sposób limitowane, reszta to wolna amerykanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jedynie domeny .mil i .gov (i chyba jeszcze .edu) są w jakiś sposób limitowane, reszta to wolna amerykanka.

 

Ostatnio na forum poruszałem wątek z domeną edu.pl i dowiedziałem się, że każdy sobie może kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie domeny .mil i .gov (i chyba jeszcze .edu) są w jakiś sposób limitowane, reszta to wolna amerykanka.
Radzę Ci poczytać regulaminy... Pierwsze z brzegu mocno limitowane TLD to: .us i .asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o domenie .pro której dostępność także jest bardzo mocno ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to samo jest teoretycznie z .eu. A w praktyce niemal wszyscy mają w głębokim poważaniu te ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×