Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
smqzbq

dVps vs ionic vps?

Polecane posty

hej wszystkim!

 

Poniewaz firme czas przycisnal do sciany, postanowilem do was napisac z prosba o pomoc i rade. Im dluzej googluje i czytam fora tym wiecej pytan i watpliwosc.

 

1. Stawiamy sklep oparty o presteshop, czyli zasobowo niezbyt wymagajaca rzecz.

2. W ciagu najblizszych kilku tygodni postawimy kolejny, oparty o Magento "server killer"

3. Do tego kilka zwyklych witryn informacyjnych.

4. Niewykluczone ze w perspektywie pol roku, przeniesiemy w nowej miejsce rowniez cale zaplecze - poczta, wewnetrzne oprogramowanie itd. itp.

 

Po swoich poszukiwaniach ograniczylem sie do rozwazania ofert

 

1. MANAGED VPS1 ionica - http://ionic.pl/vps_managed.htm

2. Managed Personal dvps - http://dvps.pl/managed_vps/oferta.html

 

I po prawdzie nie wiem na co postawic, zwlaszcza ze ciezko mi dzis przewidziec realne obciazenia z jakimi bedziemy sie stykac, a jest odgorne zarzadzenie, ze wybor ktorego teraz dokonamy to wybor, w przypadku braku jakis katastrofalnych sytuacji, na min. 2-3 lata. Zabawa w testowanie tez odpada, poniewaz VPS ma ruszyc w tym tygodniu :/

 

Z okolotematycznych kwestii:

 

- Zalezy mi na sprawnej obsludze i mozliwosci lopatologicznego przetlumaczenia co i gdzie kliknac w przypadku wystapienia problemow. Cierpliwosc, cierpliwosc, cierpliwosc no i szybkosc reakcji :) O ile ja sie ucze sprawnie i coraz mnie upierdliwy bede, to sa sytuacje, ze nie ma mnie w kraju np. 2 tygodnie i wtedy ewentualne problemy musza ogarniac zupelnie nieinformatyczne chlopaki.

 

- Czy naprawde warto doplacac te 30 zeta netto za Litespeeda?

 

Wiecej grzechow nie pamietam :)

Pozdrawiam z nadzieja na szybka pomoc i rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy są dobre, moim zdaniem Ionic będzie bardziej odpowiedni.

 

Jednak wątpię aby administratorzy mieli czas na tłumaczenie Tobie co i jak, to już nie jest w rachach abonamentu.

 

Nie mogłem znaleźć także ilość godzin wliczonej administracji, przypuszczam że 2 w miesiącu dla obu firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Czy naprawde warto doplacac te 30 zeta netto za Litespeeda?

Zdecydowanie warto, na VPSie o identycznych parametrach wyciągniesz więcej na LS niż na Apache.

 

Po drugie w dvps masz 512 gwarantowanego RAMu a w IONIC tylko 256.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównywać te dwa pakiety, o których napisałeś:

> w dvps masz ram gwarantowany 512MB, w ionic 512MB jest to ram burstable

> w dvps masz tak miesięcznie hmm... 4* więcej transferu :)

> w dvps masz większy dysk :)

> w dvps masz litespeeda

> w ionic masz DirectAdmin, w dvps masz autorski dPanel (dla jednych to zaleta, dla drugich to wada, że coś niestandardowego)

Jeśli rozważasz mieć jakiś porządny ruch, to IMO 30zł/mc za lepsze parametry (szczególnie transfer) to nie tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×