Skocz do zawartości
slavko17

Jaki serwer pod dość duże forum?

Polecane posty

Witam! Mam problem z doborem typu serwera, pod forum MyBB 18k uzytkownikow, 1200-1500 dziennie (tych unikalnych i powracajacych), w tej chwili zuzywam miesiecznie ok 60-63 GB transferu (10-13 GB ponad limit - za duzo do doplacania). W związku z tym powiedzcie mi: shared czy VPS? Było by mi miło gdybyście podawali mi też jakieś niedrogie oferty firm ;)

 

 

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest jakieś dobrze rozwijające się forum, to dobrym rozwiązaniem byłby VPS (np logout.pl). Jest droższy od shareda, ale masz większe możliwości. Ale dochodzi do tego administracja (przynajmniej jednorazowa konfiguracja całości), albo wybór opcji zarządzanego VPSa - dodatkowy koszt. Z sharedów możesz sprawdzić glowanet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pojęcia o Linuxie lub nie masz administratora odpuść sobie VPS niezarządzany, wpędzisz się w koszty. Lepiej poszukaj resellera, tam masz obsługę administratora i podobny miesięczny transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz pojęcia o Linuxie

W sumie zbyt dużego nie mam, tylko tyle co wyklikać, albo zostawić coś na screenie przez SSH. ^_^

 

 

 

Lepiej poszukaj resellera, tam masz obsługę administratora i podobny miesięczny transfer.

 

Jakieś propozycje? Może być za granicą, byle płatność via Paypal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proponuję machnąć to na deho.pl (Smallservers) lub w Statnecie.. polskie firmy z serwerami w DE - fajny stosunek ceny do tego, co otrzymujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie zachodnie firmy mają płatności Paypal, to standard. My również działamy a tych płatnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×