Skocz do zawartości
stream

Hosting pod duże forum

Polecane posty

Hej,

Szukam hostingu pod duże forum oparte na phpBB by Przemo. Moją uwagę przykuł unixstorm.pl (pakiet Max - 1).

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jak duże jest te forum?

 

Napisałbyś jakieś liczby ;]

Ilość userów, unikalnych wizyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ci nie powiem bo na ProSerwer.pl coś padło

Warning: require_once(./language/lang_/lang_sf.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/******/public_html/includes/spider_friendly.php on line 34

 

i forum aktualnie nie działa.

 

3000 uniq dziennie, 6000 userów i masa tematów. Baza ma 60 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ten warning chyba z twojej winy.

Przemo generuje obciążenia na serwerze nie małe.

Nie myślałeś nad kupnem vps'a?

Na unixstorm powinieneś to uciągnąć raczej.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Oddawaj avatar.2

2. Na proserwer to zawsze coś pada. Popatrz z tańszych webh, linuxpl lub coś droższego, prohost etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Plików nie tykałem przez 4 dni i do ftp mam dostęp tylko ja. Sam się nic nie dzieje. Biore chyba na unixstorm bo ładną oferte mają a na VPS mnie nie stać.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Zobacz ofertę prohost.pl - masz 2 panele do wybory, dobre parametry oraz 14 dni testu.

 

Ja na twoim miejscu wybrałbym ofertę prohost.pl

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę prohost.pl - masz 2 panele do wybory, dobre parametry oraz 14 dni testu.

 

Ja na twoim miejscu wybrałbym ofertę prohost.pl

 

Pozdro

 

Biore jednak unixstorm.pl

 

Widzę że pozytywne opinie są + po opisie ich firmy który przeczytałem jeszcze bardziej mnie przekonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam hostingu pod duże forum oparte na phpBB by Przemo. Moją uwagę przykuł unixstorm.pl (pakiet Max - 1).

W sumie nie znam jakosci w unixstorm ale stronę to mają fatalną :/

 

Jakie masz widełki budżetu? Jaki priorytet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi strona się podoba :). Zaraz składam zamówienie i dam opinie na temat ich usług. Chciałem tak 80 zł rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również poleciłbym prohost... a dlaczego? Płacisz za określony limit CPU, jeżeli forum generuje większe obciążenie, przenosisz się na wyższy pakiet. Zaletą takiego podejścia jest to, że serwery działają bardzo szybko praktycznie przez cały czas, nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów z ładowaniem strony. Do tego nikt nie usunie Ci konta za zbyt duże obciążanie serwera. Support 24h na hepldesk i chat, błyskawiczny kontakt. Niestety, jak to w życiu bywa, za jakość trzeba płacić. Sam utrzymuję u nich forum oparte na skrypcie Przema.

StreaM, za 80 zł rocznie żadna firma nie utrzyma Ci forum na tym skrypcie o takich parametrach, zapomnij nawet. Zależnie od polityki firmy, albo grzecznie się z Tobą rozstaną, albo będziesz miał na okrągło problemy ze sprawnym wczytywaniem strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie znam jakosci w unixstorm ale stronę to mają fatalną :/

 

Ciężko jest znaleźć lepszą jakość w tym targecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi strona się podoba :). Zaraz składam zamówienie i dam opinie na temat ich usług. Chciałem tak 80 zł rok

 

To nie strona jest odpowiedzialna za twoją usługę, tylko administrator i serwery na których pracuje. Nie patrz na stronę (w granicach rozsądku oczywiście :) ), a skup się bardziej na innych podstawowych czynnikach:

  • Czas reakcji na zgłoszenie (moim zdaniem 3 dni to już przesada)
  • Stabilność serwera oraz Uptime (minimum 99.xx%)
  • Pakiety Hostingowe odpowiednie dla Ciebie (np. możliwość ułożenie swojego pakietu)
  • częstotliwość bakup`u oraz udostępnienie jego przez firmę (np. czy masz możliwość wykonania go samodzielnie bez proszenia admina o to)
  • W myśl starej zasady: "Nie licz na innych, licz na siebie". Lepiej przetestuj samodzielnie serwer, niż szukaj poleconych firm.

Nie licz, że znajdziesz firmę idealną. Firmą kieruje człowiek nie maszyna, i także może popełnić błąd. Dobra firma przyzna się do błędu i naprawi problem jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, mam wrażenie, że unixstorm ma troszkę zawyżone ceny, chyba troszkę płaci się za dobrą markę. No bo czy rzeczywiście ich usługi są na tyle dobre, by nie były porównywalne z usługami, które oferują inne, tańsze firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie znam jakosci w unixstorm ale stronę to mają fatalną :/

Z czystej ciekawości - możesz rozwinąć co dokładnie tak bardzo Ci się nie podoba?

 

Zauważyłem, że jest jakiś niewielki procent ludzi, na których nasza strona działa bardzo negatywnie, ale.. to jest dosłownie kilka procent. Sporo firm projektujących strony + grafików ma bardzo pozytywne zdanie, więc nie wiem gdzie leży przyczyna... :-)

 

@MZone Group: Twój post można odebrać tak, jakbyś sugerował, że tych wszystkich punktów my nie spełniamy. Mam nadzieję, że nie o to Ci chodziło...?

 

Cholerka, mam wrażenie, że unixstorm ma troszkę zawyżone ceny, chyba troszkę płaci się za dobrą markę. No bo czy rzeczywiście ich usługi są na tyle dobre, by nie były porównywalne z usługami, które oferują inne, tańsze firmy?

Według mnie oferowanie przez nas usług w cenach spotykanych w większości firm byłoby samobójstwem. Niestety - za jakość trzeba zapłacić, a trzymając prawie 100% uptime wszystkich maszyn od dwóch lat, posiadając w całości własny sprzęt, markowe serwery, kolokowane we własnej szafie i na własnych dedykowanych łączach w warszawskim ATMANie - tak, uważam, że jak najbardziej odpowiednio się cenimy. :-)

 

PS. Te "tańsze firmy" mają w większości dzierżawione "pecety", na współdzielonych łączach i kiepskim sprzęcie, co przekłada się na końcową jakość, więc raczej oczywistym jest, że jednak ciężko nas porównywać do takich ofert...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@MZone Group: Twój post można odebrać tak, jakbyś sugerował, że tych wszystkich punktów my nie spełniamy. Mam nadzieję, że nie o to Ci chodziło...?

 

Nie wiem dlaczego akurat tak to odbierasz, ale jesteś w błędzie. Nie taka była moja intencja tego postu.

Przecież nie oceniam (a nawet nie wypada mi to robić) i nie mogę Twojej firmy, daję tylko radę na co klient powinien zwraca uwagę.

 

Naprawdę nie odbieraj tego w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego akurat tak to odbierasz, ale jesteś w błędzie. Nie taka była moja intencja tego postu.

Przecież nie oceniam (a nawet nie wypada mi to robić) i nie mogę Twojej firmy, daję tylko radę na co klient powinien zwraca uwagę.

 

Naprawdę nie odbieraj tego w ten sposób.

 

No to ok, po prostu chciałem się upewnić bo niestety wypowiedzi "pisane" mają to do siebie, że czasami brzmią dwuznacznie i nie da się wychwycić intencji autora po samym przeczytaniu postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi.pl jeżeli znasz się troszkę na dedyku.

Myślę, że neteasy podoła też zadaniu.

 

Kolega jest zainteresowany hostingiem shared, a Ty oferujesz mu dedyka na forum z 6000 użytkownikami, mimo, że wcześniej napisał, że nawet na vps go nie stać. No i kto kupuje dedyka na jedno forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - możesz rozwinąć co dokładnie tak bardzo Ci się nie podoba?

 

Zauważyłem, że jest jakiś niewielki procent ludzi, na których nasza strona działa bardzo negatywnie, ale.. to jest dosłownie kilka procent. Sporo firm projektujących strony + grafików ma bardzo pozytywne zdanie, więc nie wiem gdzie leży przyczyna... :-)

Wyślę PW bo tak na forum nie będę punktował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kto kupuje dedyka na jedno forum?
A to jestem dziwny ponieważ mam dedykowany z tylko jedną domeną? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie bierz Prohost, nawet forum mybboard nie potrafił utrzymać.

 

NetEasy.pl

 

Czy to wina hostingu, że skrypt jest do bani a usługodawca chce dbać o konta wszystkich?

Mam phpBB3 z ruchem porównywalnym do mybboard a samo z siebie robi 1% obciążenia... Forum polskiego supportu mybb robiło prawie 5%...

 

Ale to tak nawiasem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

O czyli masz teorie, że Przemo wciąga mniej niż MyBB.

 

Powodzenia.

 

Wszystko zależy od tego, jak wiele wtyczek mamy w przemo. Porównanie czystych skryptów wypada na korzyść przemo - znacznie lepszy system buforowania zapytań oraz templatek naprawdę robią swoje. Jego bolączką jest brak fulltext w wyszukiwarce oraz ciężki system od nieprzeczytanych postów gdy ludzi i postów zaczyna robić się sporo.

Niemniej jednak oba te problemy są możliwe do usunięcia, zaś zespół developerski mybb dodaje w nowych wersjach głównie wodotryski zaś problemy z wydajnością zrzuca na złe konfiguracje serwerów :D

 

Najlepszym wyborem jest więc... migracja na phpbb3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czyli masz teorie, że Przemo wciąga mniej niż MyBB.

 

Powodzenia.

 

Przecież napisał, że ma skrypt phpBB3 a nie pbpBB by Przemo :D tak nawiasem przesadzacie z tym Przemem, rezygnacja ze zbędnych modyfikacji oraz niewielka optymalizacja potrafią zdziałać cuda, sam skrypt jeszcze w starszych wersjach potrafił nieźle "ciągnąć" z serwera, obecnie już jest o wiele lepiej, ale jak widać pewne mity są nieśmiertelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×