Skocz do zawartości
mokry

Przeniesienie hostingu do innej firmy.

Polecane posty

Witam,

Czy w panelu DA istnieje możliwość przeniesienia całego konta do innego usługodawcy poprzez przeniesienie pliku z backup'em i odpalenie przywrócenia kopii zapasowej? Czy wszelkie ustawienia, konta pocztowe, bazy danych nie ulegną uszkodzeniu?

 

Czy różne nazwy użytkownika systemu nie kolidują ze sobą?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA robisz backup plików z panelu. Przywraca się bez problemu. Ale nie wiem jak z tą zgodnością użytkowników. Pewnie jak trafisz na istniejącego usera o takiej samej nazwie to przywracanie backupu się wysypie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - problemem bedą bazy danych bo masz np. o nazwie starynick_costam a będzie nowynick_costam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy sensowne będzie ręczne dodanie wszystkich domen i przekopiowanie plików (podobnie z resztą jak w przypadku baz danych), natomiast z automatu przywrócić tylko ustawienia subdomen, ustawien i zawartosci skrzynek pocztowych?

 

Czy klienci nie utracą takich danych jak hasła do skrzynek pocztowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hasła powinny przenieść się bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

zawsze możesz poprosić aktualnego usługodawcę o zmainę Twojego loginu. Jest to możliwe za pomocą skryptu change_username.sh w DA. Wtedy jak dodasz np 1 na koncu to bez problemu przeniesiesz się do nowego usługodawcy.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chcę prosić mojego usługodawcę o zmiany loginu czy o inne usługi związane z przenosinami. Już i tak wystarczająco niezadowala mnie ich obsługa aby jeszcze prosić się o tego typu rzeczy. Przeniose tylko ustawienia subdomen, kont FTP i skrzynek pocztowych wraz z ich zawartością.

Swoją drogą przyda się zrobienie porządku na koncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już i tak wystarczająco niezadowala mnie ich obsługa aby jeszcze prosić się o tego typu rzeczy

 

Więc po co się do nich przenosisz?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc po co się do nich przenosisz?? :D

 

On się wynosi, nie chce prosić aktualnego czyli tego który mu nie odpowiada, a wynosi się do innego - nowego. Czytajmy całe zdania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

mam serwer z DA, jakby co mogę Ci dać przestrzeń, byś u mnie przywrócił sobie backupa, ja Ci potem zmienię nazwę użytkownika i zaimportujesz sobie u nowego dostawcy.

 

Ew tak sobie myślę czy na pewno funkcja backupu u użytkownika sprawdza nazwę użytkownika ? skoro odpalamy ją na swoim starym koncie a importujemy na nowym (czasem na innym serwerze) na już założonym koncie. Na nowym serwerze nowa nazwa konta nie zawsze jest identyczna, a przecież DA przy imporcie backupa usera nie utworzy samo z siebie nowego konta przez przywrócenie.

 

Tak czy siak, jak chcesz to napisz na PW potestujemy jak to działa i czy będzie to dobrze działać u nowego hostingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi chyba o coś innego :D

Zmiana nazwy użytkownika spowodowała by zmianę nazw np. użytkowników - kont ftp / bazy danych, czy też zmianę nazw samych baz danych na prefiks nowyużytkownik_.

Problem natomiast w takim przypadku to nie będzie z importem tych kont, tylko z tym, że jeśli loginy się zmienią, to trzeba by je także poprawić w klientach FTP oraz zainstalowanych na koncie skryptach korzystających z bazy danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wszelkie ustawienia, konta pocztowe, bazy danych nie ulegną uszkodzeniu?

 

Czy różne nazwy użytkownika systemu nie kolidują ze sobą ?

 

na pierwsze pytanie odpowiedź jest twierdząca, na drugie - przetestujemy. Nazwy użytkowników ftp jak są ustawione nie na IP a na domeny to także będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×