Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elmi

Domena i hosting.

Polecane posty

Witam. Potrzebuję pomocy. Wraz z kolegami będziemy zakładać klan - multigaming. Szukam jak najtańszych, a zarazem najlepszych w swojej cenie hostingów i domen. Domenę .pl już wybrałem z http://www.ovh.pl/produkty/cennik_domen.xml. Natomiast co do hostingu już sam nie wiem co mam wybrać. Myślałem nad cal.pl, ale przeczytałem na forum różne opinie na ich temat i z nich zrezygnowałem. Jako, że nie znam się za bardzo na tych wszystkich firmach, to chciałbym prosić Was o pomoc. Siedzicie w tym na bieżąco i wiecie co w danej chwili jest najlepsze/najgorsze w swojej cenie. Na wszystko(hosting + domena) jestem w stanie przeznaczyć max. 200zł. Więc bardzo proszę o podanie jakiś propozycji co do hostingu. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Co do domen to dobrze wybrałeś.

 

Ja mam wykupiony hosting ace extra w cal.pl i nie narzekam.

 

Jeżeli aż tak bardzo nie chcesz u nich mieć to może sprawdź ofertę ovh pod serwery www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy domen, taniej ma dropped.pl o parę złociszy.. :)

Może napisz czego po owym hostingu oczekujesz? Łatwiej będzie cokolwiek doradzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na domeny poleciłbym MasterNet.pl.

Ale skoro już wybrałeś...

 

Tak jak wyżej Panowie pisali.

Podaj wymagania dotyczące hostingu. (transfer, dysk...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę kupować hosting więc nie orientuje się za bardzo ile będę potrzebować dysku, transferu itp. Liczyłem na to, że wy mi coś podpowiecie, zaproponujecie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale skąd mamy wiedzieć, czy będziesz tam trzymać jeden plik HTML, czy jakiś download, forum z portalem w joomla, wordpress, itp? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale skąd mamy wiedzieć, czy będziesz tam trzymać jeden plik HTML, czy jakiś download, forum z portalem w joomla, wordpress, itp? :)

Strona będzie oparta na Webspellu. Plików do ściągania raczej nie będzie wiele(o ile w ogóle będą), a jeżeli tak to niewielkie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Strona na webspellu nie jest zasobożerna. Lepiej kup hosting za 50-100zł i jeszcze zostanie Ci na dobry przysmak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jak na twoje potrzeby to brałbym hosting w jednym z tych:

- glowanet

- linuxpl

- netarteria

 

Ceny wystarczających pakietów nie są jakieś kosmiczne, powinny ci pasować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Na light masz limit obciążenia CPU 8%, więc powinno starczyć ze sporym zapasem :)

Transfer domen = przeniesienie od innego operatora, np. OVH do nich.

 

W wypadku domen polecam masternet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę kupować hosting więc nie orientuje się za bardzo ile będę potrzebować dysku, transferu itp. Liczyłem na to, że wy mi coś podpowiecie, zaproponujecie :).

 

Zacznij od najtańszego (nie bierz tego aż tak dosłownie), pakiet zawsze możesz zmienić. Nie kupuj na zapas, marnujesz pieniądze.

Weź okres testowy w 2-3 firmach, sprawdź jak działa support (męcz ich pytaniami typu: jaki php, ile mam transferu, jak to sprawdzić. Czyli to czego nie wiesz), serwer, uptime itp. Nie bierzesz hostingu tylko na miesiąc, więc to jest ważne.

I oceń hosting samodzielnie, za bardzo nie licz na polecenie dobrego hostingu na forum. Sprawdź różne promocje i co otrzymasz po ich zakończeniu.

Sprawdź jakie otrzymasz gratyfikacje jako stały klient, czasami niektóre firmy szukają tylko nowych i pozostałych klientów mają w ... :)

Z poleconych jest dosłownie tylko kilka firm naprawde dobrych więc szukaj, szukaj i szukaj (nie żałuj czasu na zadawanie pytań do firm itp.), no i nie żałuj pieniędzy na hosting. Tanie hostingu po 5 złotych za rok, nie są warte nawet oglądania. Średnia cena za rok w pakiecie około 2GB to 40-50 złotych brutto (to tak dla orientacji).

Dobrze jest wziąć hosting tylko na pierwszy miesiąc, jeśli coś nie działa poprawnie, możesz zmienić na inną firmę.

 

 

A domeny faktycznie, bierz tylko w Masternet, tam najtaniej. Nie łap się na promocję za złotówkę, po roku zapłacisz krocie za domenę.

 

No i się nie śpiesz, gdzie człowiek się śpieszy tam się diabeł cieszy ... :)

 

No i na koniec, poproś firmy o swoje oferty, będziesz miał z czego wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Na jego potrzeby shared w ovh może być za drogi a za słaby - po co tyle miejsca i transferu, skoro baza bardzo mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A moim zdaniem, to Devil nabija posty tymi "sharedami w OVH".

@Devil, opisz pomoc techniczną w OVH, żeby autor tematu wiedział na co może liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×