Skocz do zawartości
Domenno.pl

Dobry i tani hosting z dużym transf. pod stronę z katalogami joomla

Polecane posty

Witam,

szukam dobrego polskiego hostingu za w miarę rozsądną ceną z dużym transferem. Dokładnie chodzi o hosting dla strony www.KatalogiAVON.pl. Strona jest zrobiona w joomli i można na niej przeglądać katalogi, które zużywają dużo transferu. Strona jest od niedawna w sieci ale cieszy się dużą popularnością. Ostatnio z miesiąca na miesiąc zwiększałem hosting na pakiet z coraz większym transferem. Aktualnie mam 90 GB ale coś czuję, że w tym miesiącu mi to nie wystarczy. Generalnie przymierzam się też do pozycjonowania strony w celu zwiększenia ruchu. W grudniu zdarzyło mi się "szał zakupowy" że strona zużywała 6 GB transferu w niektóre dni, w weekendy zawsze jest mniej, ale tak 3-4 dziennie można średnio liczyć w ostatnich dniach.

 

Zastanawiam się nad ovh.pl bo interesują mnie hostingi gdzie jest duży transfer i są pakiety, umożliwiające swobodne przejście na większe. W większości firm transfer kończy się na 200 GB miesięcznie a na vps są limity transferu. W obecnej firmie hostingowej zaproponowano mi vps czyli jakieś ponad 700 netto rocznie i około 240 GB miesięcznie, tyle że jest problem, bo ja się nie znam na ustawieniach i nie będę umiał sobie tego ustawić. Wolałbym też utrzymywać taką stronkę nieco taniej, jak patrzę na ofertę ovh.

 

Gdyby taka firma hostingowa przeniosła mi moją stronkę na ich hosting i ustawiła vps byłoby good. Na razie myślę jednak o hostingu z możliwością przejścia na vps.

 

Jakie rozwiązanie Wy polecacie i w jakiej firmie dla takiej strony? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

"Zastanawiam się nad ovh.pl"

 

to szukasz hostingu w PL, czy w firmie z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dla jednego firma ze stroną po Polsku to już oznacza, że ma serwery w Polsce :)

 

W firmie z Polski żebym mógł się z nimi dogadać po Polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorę jeszcze pod uwagę webh.pl oraz dhosting.pl

To tak, jak byś napisał: biorę pod uwagę Malucha i Porsche :) gdzie te dwie firmy to zupełnie inny sektor hostingu.

 

Jeśli stać cię na to, to polecił bym jednak dhosting - co prawda może to być dosyć drogie, ale niestety, za jakość i swój święty spokój trzeba troszkę zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio szkoda, że nie wiesz o jakiej usłudze rozmawialiśmy z użytkownikiem.. W naszym przypadku nie jest to zwykły hosting ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio szkoda, że nie wiesz o jakiej usłudze rozmawialiśmy z użytkownikiem.. W naszym przypadku nie jest to zwykły hosting ;-)

Zwykły, czy niezwykły, co nie zmienia tego, iż webh to raczej z hostingiem dosyć budżetowym się zazwyczaj kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webh.pl zaproponowało mi dedyka a ja się zastanawiam czy to aby nie przesada, skoro stronka teraz jest na zwykłym hostingu za ok 230 zł (90GB) i o dziwo chodzi. Nikt mi nie zwrócił uwagi, że zbytno obciążam serwer. Fakt strona będzie pozycjonowana, zwiększy się ruch. Zdarzyło mi się, że przez chwilę było 270 osób w jednej chwili a tak to jest około 40-80 osób. Ale żeby tak od razu przechodzić na dedyka? Jak trzeba to trzeba, ja się nie znam więc pytam Was o zdanie.

 

Generalnie szukam hostingu, w którym spokojnie będę mógł zwiększać transfer a nie będzie tak, że kończy się na magicznej liczbie 160 GB. Mogę jeszcze przejść na ten wyższy pakiet, ale jak mam płacić za coś co za miesiąc, dwa lub trzy będę musiał zmienić to wolę od razu przejść do firmy, której hosting przetrzyma działanie takiej strony ze zwiększonym ruchem.

 

Jeśli webh.pl jest maluchem a dhosting.pl porsche, to czym jest ovh.pl w porównaniu z dhosting.pl? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę wybierając hosting nie tylko na transfer i możliwość dokupienia,

ale też na inne składniki: max. wielkość bazy, ilość zapytań do bazy, czy obciążenie cpu,

są tanie oferty nawet bez limitu transferu ale za to z innymi ograniczeniami które

uniemożliwią np. nadmierne wykorzystanie transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jakiś nieścisłości to zaproponowaliśmy hosting dedykowany, a nie serwer dedykowany co trochę zmienia postać rzeczy i cenę również ;-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę wybierając hosting nie tylko na transfer i możliwość dokupienia,

ale też na inne składniki: max. wielkość bazy, ilość zapytań do bazy, czy obciążenie cpu,

są tanie oferty nawet bez limitu transferu ale za to z innymi ograniczeniami które

uniemożliwią np. nadmierne wykorzystanie transferu.

 

Teraz jestem w linuxpl.com i tak zacząłem sobie porównywać oferty vps gdyby jednak okazało się potrzebne coś mocniejszego niż zwykły hosting. Wziąłem pod uwagę transfer 500 GB max i ceny kształtują się następująco:

 

linuxpl.com - 110 zł mies. netto (transfer wkrótce ma podwojony więc będzie 480 GB)

dhosting.pl - 449 zł mies. netto (Enterprise)

prohost.pl - 400 zł mies. netto (Platinium)

webh.pl - dedyk medium bo vpsy nie mają takiego dużego transferu 219 zł netto

ovh.pl - trudno mi przypasować jakiś pakiet bo są kruczki i transfer nieograniczony już w najmniejszym pakiecie

 

500 GB to jednak zdecydowanie za dużo i za drogo, około 100 zł miesiecznie bym jeszcze zniósł ale 400-450 netto to już nie bardzo - strona musiałby porządnie na siebie zarabiać

 

biorę więc pod uwagę mniejsze pakiety około 240-250 gb transferu miesięcznie vpsy:

linuxpl.com - vps2 65 zł netto mies. 240 GB transferu

dhosting.pl - 149 zl za 200 gb transferu albo 249 zł netto za 300 gb transferu

prohost.pl - 200 zł netto mies. 250 gb transferu

webh.pl - 99,90 zł za 240 GB transferu

ovh.pl znowu nie umiem porównać może ktoś mi pomoże???

 

Cenowo najlepiej wypada mi linuxpl.com z którego na razie jestem zadowolony gdyby nie ten ograniczony transfer w hosingu ale ok, jestem zadowolony

webh.pl trochę drożej za tyle samo transferu a jak maszynki

 

linuxpl.com

15.gif 40 gb pojemności

15.gif Pamięć RAM - do 768 mb (gwarantowana 512 mb)

15.gif Transfer 120 gb / miesiac - będzie podobno podwojony więc będzie 240 GB

15.gif Gwarantowane zasoby procesora - 45% (ok. 2,7 Ghz)

15.gif Maksymalna ilość procesów - 300 - że co o co chodzi?????

 

webh.pl

3 GHZ procesor, 2GB ramu, 60 GB twardy, 240 gb transferu mies.

 

no to webh.pl wypada chyba lepiej choć jest drożej - coś za coś

 

WEBH.pl zaproponowało mi dedyka za 99 zł brutto mies. z parametrami

 

Procesor 1,6Ghz gwarantowane

Pamięć ram 1GB gwarantowane

Transfer miesięczny 250GB

Dysk 20GB

Panel do obsługi: ISPManager Lite po polsku

 

normalnie nie wiem na co się zdecydować, co będzie lepsze vps2 w linuxpl.com czy może dedyk - specjalna oferta webh za 99 zł brutto mies (słabszy procek niż w linuxpl.com?). a może vps webh za 99 zł netto ma już niezły procesorek? Jak byście te 3 opcje ocenili od najlepszej do najgorszej? Na początek mógłbym też zwiększyć transfer w linuxpl.com na 160 GB zanim przejdę na vpsa.

 

Będę wdzięczny za poradę bo już się w tym gubiw.

 

Za 99 zł mies. mogę mieć 1 TB hosting w dhosting.pl o ile mnie wcześniej nie przeniosą na vps to już będzie drogo - duży przeskok cenowy. Cenowo mógłbym zamiast zwiększyć pakiet hostingowy w linuxpl.com przejść na hosting w dhosting. Gdyby testowo udało mi się tam utrzymać an hostingu z 300 GB transferu byłoby dobrze, a jakby nie to już trzeba by wybierać pomiędzy vps linuxpl.com a webh.pl (ew. dedyk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może vps webh za 99 zł netto ma już niezły procesorek?

 

 

Wszystkie podawane przez nas ceny są kwotami brutto! Dotyczy to strony jak i wiadomości e-mail ;-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podawane przez nas ceny są kwotami brutto! Dotyczy to strony jak i wiadomości e-mail ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję, wezmę to pod uwagę. Czy może mi Pan wytłumaczyć różnicę miedzy hostingiem dedykowanym, który mi Państwo zaproponowali a serwerem vps Full za 99,90 zł brutto - cena taka sama a parametry jednak inne jakby przemawiające na rzecz vpsa ale może się mylę? Co będzie miało większą wydajność dla mojej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podać konkretne maszyny, aby mieć skalę porównawczą.

To są tylko hasła w zasadzie oznaczające niektóre kategorie produktów, a nie konkretne konfiguracje sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi Pan wytłumaczyć różnicę miedzy hostingiem dedykowanym, który mi Państwo zaproponowali a serwerem vps Full za 99,90 zł brutto - cena taka sama a parametry jednak inne jakby przemawiające na rzecz vpsa ale może się mylę? Co będzie miało większą wydajność dla mojej strony?

 

Hosting dedykowany to usługa w której ma Pan jasno określone gwarantowane zasoby. Dodatkowym atutem tej usługi jest to, że Pan nie musi się znać na administracji systemami Linux. Pan dostaje tylko dostęp do Panelu w którym to może Pan dodawać domeny, bazy danych, konta ftp itd. etc.

 

VPS to usługa do której trzeba mieć już jakieś pojęcie jeżeli chodzi o zarządzanie serwerami opartymi na systemach linux.

 

Jeżeli zna się Pan na administracji to lepszym wyborem dla Pana jest VPS FULL, jeżeli jednak nie posiada Pan takowej wiedzy to hosting dedykowany będzie najlepszym wyjściem.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×