Skocz do zawartości
olas386

Poszukuję logów

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam nadzieje, że prośbę swoja umieszczam w dobrym temacie.

Mam do napisania projekt, który operuje na plikach typu .log (dokladnie w projekcie: "apache access - logi serwerów www" ) , pokazuje statystyki i takie tam...

Skąd mogę wziąć takie pliki? jest w ogóle możliwość, żebym sam jakoś wygenerował czy zdobył je?

Potrzebne mi są 2-3 pliki, czy ewentualnie ktoś mógłby mi udostępnić takie pliki? wystarczą fragmenty, tylko też nie zbyt krótkie....

Bardzo proszę o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam nadzieje, że prośbę swoja umieszczam w dobrym temacie.

Mam do napisania projekt, który operuje na plikach typu .log (dokladnie w projekcie: "apache access - logi serwerów www" ) , pokazuje statystyki i takie tam...

Skąd mogę wziąć takie pliki? jest w ogóle możliwość, żebym sam jakoś wygenerował czy zdobył je?

Potrzebne mi są 2-3 pliki, czy ewentualnie ktoś mógłby mi udostępnić takie pliki? wystarczą fragmenty, tylko też nie zbyt krótkie....

Bardzo proszę o pomoc....

Robisz projekt operyjący na danych których formatu nie widziałeś na oczy? Dziwne. :) Formatów logów apache'a jest dużo predefiniowanych, sam też możesz sobie ustawić jaki format chcesz. Te najpopulraniejsze to common i combined. Tutaj masz specyfikację. Przykłady logów na pewno znajdziesz w necie. Jak potrzebujesz przeprasować logi to nie ma sensu wymyślać koła od nowa, zobacz sobie projekty Open Source do robienia statystyk z takich logów np. awstats albo webalizer, one to robią bardzo dobrze i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz projekt operyjący na danych których formatu nie widziałeś na oczy? Dziwne. :( Formatów logów apache'a jest dużo predefiniowanych, sam też możesz sobie ustawić jaki format chcesz. Te najpopulraniejsze to common i combined. Tutaj masz specyfikację. Przykłady logów na pewno znajdziesz w necie. Jak potrzebujesz przeprasować logi to nie ma sensu wymyślać koła od nowa, zobacz sobie projekty Open Source do robienia statystyk z takich logów np. awstats albo webalizer, one to robią bardzo dobrze i szybko.

 

 

 

Może trochę źle opisałem swój problem. Jestem na pierwszym roku i "muszę" zrobić program pod linuxem, napisany w c++, który operuje na logach serwerów www(to jest projekt - tak sie to u nas nazywa).

Moje zadanie oraz materiały dołączone od doktora prowadzącego zajęcia zawierały sformułowanie : "pliki, z których korzystasz to apache access - logi serwerow www" , w materiałach dostalem przykładowy plik z rozszerzeniem .log. "częscia projektu jest zdobycie/wygenerowanie 2-3 plików .log " . Ale została mi już udzielona pomoc więc temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×