Skocz do zawartości
Green

Hosting dla PaintChat

Polecane posty

Witam,

 

od jakiegoś czasu myślę nad uruchomieniem funkcji PaintChat dla znajomego Oekaki (usługa umożliwiająca rysowanie on-line i dzielenie się pracami z innymi). PaintChat z kolei jest usługą, która nie tylko pozwala na mazanie w sieci, ale robienie to z innymi w tym samym czasie, na tym samym arkuszu i do tego dochodzi jeszcze możliwość chatu.

 

Pisałem do kilku hostingodawców, jednakże wszyscy stwierdzili, że nie ma takiej możliwości. Moje pytanie zatem brzmi następująco: czy na naszym, rodzimym rynku znajdę hosting, który będzie świadczyć taką usługę? Jeśli tak, to czy można prosić o wskazówki, u kogo?

 

Pozdrawiam

 

PS. W załączniku znajduje się instrukcja instalacji PaintChat, znaleźć tam można nieco więcej informacji.

install_paintchat.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Temat raczej do działu "Prośby".

 

2. Chyba jedynym rozwiązaniem pozostaje dzierżawa VPSa bądź dedyka (choć to drugie może być lekką przesadą, nie zauważyłem, żeby ten soft miał jakieś wyjątkowo duże wymagania, ale mogę się mylić) i samodzielna konfiguracja i instalacja (ew. zlecenie tego komuś kumatemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mm, tak aczkolwiek powstaje tutaj problem. Aplikacja, o której mowa ma niskie wymagania, to jest fakt: OS Compatability: Any Java-enabled OS should work

 

Min Memory Rqd: 64MB

 

Min HD Rqd: 16MB

 

w końcu powstała kilka lat temu. Jedyne co jej potrzeba to jako taki transfer miesięczny.

 

VPS faktycznie wydaje się konkretną opcją, aczkolwiek nie jestem przekonany do tego - ta oferta, którą widziałem prezentuje wyższe wymagania i stosunkowo wysokie ceny - no i dodam interesuje mnie wyłącznie oferta rodzima, nie mam możliwości opłacania usług zagranicznych. Całości dopełnia fakt, że nie jestem zbyt cięty w kwestiach informatycznych, więc sama obsługa takiego VPS byłaby problematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje zarządzany VPS. W naszych warunkach same VPSy nie są tanie (nie mówię tu o rozwiązaniach typowo budżetowych, bo te nadają się dla ludzi kumatych w zarządzaniu i lubiących się bawić), a zarządzany VPS (tzw. "managed") to już sporawy wydatek. Ale alternatywa jest tylko jedna - nauczyć się przynajmniej podstaw administracji serwerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×