Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Cenzura na internet w PL

Polecane posty

Gość Pokuć

Dostęp do internetu ma być w Polsce limitowany. Przy okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Pomysł nabrał realnych kształtów podczas serii spotkań ekspertów z policji i MSWiA w Ministerstwie Finansów, które pilotuje prace nad tym projektem - zaznacza gazeta. "Chcemy wprowadzenia nowego artykułu do prawa telekomunikacyjnego, roboczo to art. 170a" - ujawnia "DGP" urzędnik z MSWiA.

Według tego przepisu, wszyscy dostawcy internetu mieliby obowiązek blokować strony z niebezpieczną zawartością. Czarną listą zarządzałby Urząd Komunikacji Elektronicznej. Konkretne adresy będą wskazywać UKE, policja, służby specjalne i Ministerstwo Finansów.

 

Rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Piotr Dziubak mówi, że przepisy umożliwiające blokowanie stron zawierających niebezpieczne treści są niezbędne. Ale przy ich formułowaniu należy zachować ostrożność tak, by nie ograniczyć swobód obywatelskich. Zdaniem rzecznika byłoby najlepiej, gdyby o blokowaniu strony decydował sąd.

 

Przedstawiciel Ministerstwa Finansów mówi, że autorzy propozycji myślą o wprowadzeniu trybu odwołania od zablokowania witryny, ale wprowadzenie sądu wydłużyłoby procedurę w nieskończoność.

 

Firmy internetowe wątpią, by proponowane rozwiązania były skuteczne. Strony można bowiem szybko przenosić na różne serwery, a istniejąc oprogramowanie pozwala na obchodzenie ewentualnych blokad.

 

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Dostep-do-internetu-ma-byc-w-Polsce-limitowany,wid,11665387,wiadomosc.html

Cenzura wraca. Podpadnę Grzesiowi to mi domenę zablokują. Nie podoba mi się...

 

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem dzisiaj o tym.

No cóż.. ja nic nie piszę, bo będzie, że "jadę" na ten kraj bezpodstawnie..

 

Po ostatnich reakcjach na niektóre rewelacje to już nie jestem pewien jak użytkownicy tego forum zareagują na takiego newsa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeby to chociaz sad decydowal. jak zwykly 'kraweznik' bedzie decydowac ktora strona ma dzialac a ktora nie to bedzie sieka.

czyzby to koniec wolnych domen w pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten poroniony pomysł rodem z Iranu, Arabii Saudyjskiej czy Chin w życiu u nas nie przejdzie, bo po pierwsze łamie Konstytucję RP, a po drugie jest niezgodny z regulacjami UE. Na szczęście jako obywatele tego kraju i Unii Europejskiej mamy swoje prawa, których kilku durniów u władzy tak szybko nam nie odbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie mnie jest oceniać czy łamie konstytucję czy nie ale wprowadza ograniczenia na wolność słowa. Zrobię sobie stronę która będzie niepoprawna/ niewygodną politycznie dla demoliberałów z PO i mi taką stronę zamkną. To kretyńskie pomysły mające omamić wystarczająco omamiony naród i zablokować niewygodne dla władzy strony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio co chwilę powstają takie strony-akcje, a tak na prawdę to najbardziej zyskuje na tym właściciel strony, znaczne liczby odwiedzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby ten projekt przeszedł w tych założeniach. To jest poprostu próba zwrócenia na siebie uwagi, niestety nie w tym kierunku co powinna.

Nie przejmowałbym się takimi rewelacjami. Jesli projekt przeszedłby w tych założeniach, KE zaraz zwróciłaby uwagę na ograniczenie wolności obywatela.

To są ludzie co nie znają angielskiego, a internet znają tyko z pozycji WP i wysłania email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio co chwilę powstają takie strony-akcje, a tak na prawdę to najbardziej zyskuje na tym właściciel strony, znaczne liczby odwiedzin ;)

 

Znam autorów i wiem że nie robią tego dla własnej kieszeni.. działają na rynku z takimi akcjami już ponad dwa lata i całkiem dobrze im idzie.. ;)

Gdyby ktoś autorów nie znał wystarczy sobie wpisać na YT czy google Martin Lechowicz, lub np koczowisko dekadencji, albo jeszcze lepiej wejść na kontestacja.com

i posłuchać sobie audycji nadawanej w poniedziałki i czwartki.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×